Aksu’ya yenilik gerekiyor Aksu’ya yenilik gerekiyor

Ankara’da aday belirleme sürecine yönelik görüşmeler yaptığını belirten İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı Recep Bal, belediye başkan aday adaylığı için başvuruda bulunan dört aday olduğunu söyledi. Teşkilat olarak tüm adaylara eşit mesafede durduklarını söyleyen Bal, CHP ile bir iş birliği yapılması halinde Aksu’da belediye başkan adayının İYİ Parti’den çıkması gerektiğini ifade etti.

ADAY ADAYLARINA EŞİT MESAFEDEYİZ

Aday kim olursa olsun sonuna kadar arkasında duracaklarını söyleyen Başkan Recep Bal, “Şu anda resmi olarak belediye başkan aday adaylığı yapan arkadaşlarımız; Nevzat Akcan, Deniz Karataş, Abdurrahman Tütüşoğlu ve Fatma Yıldız. Biz teşkilat olarak, birbirinden değerli bu dört arkadaşımıza da eşit mesafede duruyoruz. Adaylık hangi arkadaşımıza nasip olursa, sonuna kadar arkasında duracağız. Ankara’ya giderek Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Burak Akburak ve Teşkilat Başkanımız Buğra Kavuncu ile görüştüm. Gerekli bilgileri vererek adaylık sürecinin hızlandırılması ve bir an önce sahaya inip çalışmalara başlama yönündeki talebimizi ilettim. Onlar da takdirle karşıladılar. Yaklaşık 10 gün içerisinde belediye başkan adayımız açıklanmış olur ve sahaya ineriz” dedi.

ADAY BİZİM PARTİMİZDEN OLMALI

Partisinin iş birliği konusunda alacağı karara uyacaklarını ifade eden Bal, “Bizim adayımızda aidiyet duygusu olması gerekiyor. Partiliymiş gibi değil partili olanlarla yürüyeceğiz. “-Mış gibi” yapanlarla yol yürümeyeceğiz. İş birliğine yönelik görüşmeler yapılıyor. Bu görüşmeler, partilerin genel merkezleri çerçevesinde yapılıyor ve teşkilat olarak partimizin aldığı karara uyacağız. Ancak; ilçemizin seçmen yapısı belli. Milliyetçi-muhafazakar seçmen yapısına sahip bir ilçeyiz. İYİ Parti Aksu İlçe Teşkilatı olarak, bir iş birliği halinde adayın partimizden olması gerektiği hususunu her yerde dile getiriyoruz” diye konuştu.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM