2021 yılını değerlendiren Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, yıl içerisinde vatandaşın istediği her an yanında olduklarını söyledi. Aksu halkının çok daha iyisin hak ettiğini belirten Şahin, yaptıkları hizmetlerle vatandaşların güvenini boşa çıkarmayacaklarını ifade etti. Başkan Şahin, tüm vatandaşlara sağlık, huzur, barış ve mutluluk dolu bir yıl temennisinde bulundu.

ÖNÜMÜZÜ AÇA AÇA GİDİYORUZ

Halkın güvenini boşa çıkarmayacağız Halkın güvenini boşa çıkarmayacağız

2021 yılının sıkıntılı geçtiğini; ancak yaptıkları hizmetlerin geçer not aldığını belirten Halil Şahin, “2021 yılı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve Aksumuzda da biraz sıkıntılı geçti. Özellikle pandemi dolayısıyla istihdam konusunda sıkıntılar yaşandı. Bizim de Aksu’da lokomotif sektörlerden turizm alanında bazı sıkıntılarımız oldu; ama tarımla ilgili çok sıkıntı yaşamadık. Belediye olarak; Kaymakamlık önderliğinde 19 ilçenin içerisinde belki de en koordineli çalışan, istenilen her yerde halkın yanında olan belediye; Aksu Belediyesi. 2021 yılında iyi bir hizmet verdik. Aksu’da en büyük sıkıntımız altyapı ve mülkiyet sıkıntılarıydı. Yılların sıkıntılarını çözme noktasında biraz zorlansak da önümüzü aça aça gidiyoruz. Aksu’nun mülkiyetle ilgili çok bir sıkıntısı kalmadı. Hedeflediğimiz projelerle ilgili de geçer not alıyoruz. Yaptığımız hizmetler noktasında grafiğimiz yukarı doğru çıkmaya başladı. İşine gelmeyenler, engel olmaya çalışanlar olsa da; istediğimiz hedeflerin hemen hepsine ulaştık. İnşallah 2022 yılı daha iyi olacak. Yeni yılda, potansiyelimizi çok daha iyi kullanacağız ve çok daha farklı bir Aksu göreceğiz. Aksu halkı bunu hak ediyor. Aksu halkının bize güvenmesini istiyorum. Vatandaşımızı utandırmayacağız” dedi.  

HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK

Yeni yıla yeni umutlarla girdiklerini ifade eden Başkan Şahin, “Umarım yeni yıl hepimize şans ve uğur getirir. Her şeyin başı sağlık; öncelikle salgının yok olduğu, insanların sağlıklı ve huzurlu olduğu bir yıl temenni ediyorum. Tüm hemşerilerime 2022 yılının sevginin, saygının, barışın, huzurun, sağlığın, kardeşliğin hakim olduğu bir sene olmasını canı gönülden diliyor, mutlu seneler temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım