CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz'in suçlamalarına cevap veren Taş, muhalefetin iftira ve yalan siyaseti yaptığını söyledi. Taş, Cengiz'in açıklamaların komik olduğunu ve hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

SEVİYESİZ SİYASETÇİLERİ KINIYORUZ

Belediye başkanımızın arkasındayız Belediye başkanımızın arkasındayız

Algı yapan siyasetçileri kınadıklarını söyleyen İbrahim Ethem Taş, "AK Parti olarak 19 yıldır milletimize hizmet yolunda Liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde durmadan yorulmadan çalışıyoruz. Türkiye’nin iktidarımız döneminde yaşadığı değişim, dönüşüm ve kat ettiği yol ortadayken,  hala başka güçlerden medet uman muhalefet mensupları ve yereldeki temsilcilerinin gündemi değiştirmek adına attığı iftira ve yalan siyasetine bizler alıştık. Antalyamızı mecliste temsil eden, şehrimize hizmet getirmek için gece gündüz çalışan, vatandaşın derdiyle dertleşen MKYK Üyemiz, Milletvekilimiz Tuba Vural Çokal’ı yıpratmak adına iftira atarak algı yapan seviyesiz siyasetçileri kınıyoruz. Bu isimlere tavsiyemiz, kendi partilerinde dönen taciz, tecavüz ve yolsuzluk olaylarını gün yüzüne çıkararak halkımız ile paylaşmalarıdır" dedi.

TAMAMEN YIPRATMAYA YÖNELİK

CHP'li Cengiz'in kendi partisinde yaşananları açıklaması gerektiğini ifade eden Taş, "CHP İl Başkanı Nuri Cengiz’in bu tür algıları bırakarak daha geçtiğimiz ay kendi partisinin Serik İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden  İbrahim Demir’in işe yerleştirme karşılığında kimlerden rüşvet aldığını, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na götürülen hediyelerin dahi rüşvet olarak alındığı ve belgelenen ses kayıtlarını kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz. AK Parti olarak sağlık alanındaki yatırımlarımız ortadayken Antalya’da İl Sağlık Müdürlüğünü 7 yıl sürdüren ve ardından bir görev değişikliğine gidilen makamla ilgili ortaya atılan bu iftiralar acizlikten başka bir şey değildir. Hele ki MKYK Üyemiz, Milletvekilimiz üzerinden yapılan bu spekülasyonlar tamamen yıpratılmaya yöneliktir" şeklinde konuştu.

ATASÖZLÜ GÖNDERME

Yapılan açıklamalara hayret ettiklerini belirten Taş, şöyle konuştu: "Bir muhalefet partisindeyken, muhalefetin kirli yüzünü ve gizli pazarlıklarını görerek partimize katılan Milletvekilimiz Tuba Vural Çokal şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada bu yalan iftiralara aldırış etmeden millete en iyi şekilde hizmet etmeye devam edecektir. CHP İl Başkanı Nuri Cengiz’in yapmış olduğu komik açıklamaları yakinen takip etmiş olup hayretler içinde kaldığımızı belirtmek isteriz. CHP’li Cengiz’in ‘iktidarın değişmesine çok az kaldığı ve iktidar değiştiğinde soruşturmaların başlayacağı’ açıklamasına ‘aç tavuk kendini buğday ambarında sanarmış’ atasözüyle cevap vermek isteriz".

SEÇİMLERDEN ZAFERLE AYRILDIK

Taş, sözlerini şöyle noktaladı: "AK Parti olarak 19 yıldır milletimizin takdiriyle girdiğimiz her seçimden zaferle ayrılmış olduğumuzu hatırlatarak muhalefetin ise her seçimi kaybettiğini belirtmek isteriz. Muhalefet partisi İl Başkanının bu hayali açıklamasını komik olarak nitelendiriyoruz ve milletimizin takdiriyle önce 2023 seçimlerinde zaferle ayrılarak sonrasında başta büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerini kazanacağımızı inanarak belirtmek isteriz".

Editör: Yağmur Naz Yıldırım