Antalya 'ya 95 km mesafede, Manavgat'a bağlı Karabük Köyündeki Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda yapılan rafting sporu, yerli ve yabancı misafirlerin ilgisini çekiyor. Uzun zamandır bölgede hizmet veren Dallas rafting-restoran, heyecan ve adrenalin arayanlara yeni bir hizmet sundu. Rafting, zipline, ATV turu, kamping hizmeti veren işletme, Antalya’nın ilk ve tek ‘insan sapanı’ ile ‘dev salıncağı’ hizmete soktu.

WhatsApp Image 2022-09-27 at 13.06.35 (2)

HEYECAN YARATIYOR

Adrenalin arayanlar için ‘Dallas extreme’ bölümünde faaliyete geçen insan sapanı binenlere heyecanı doruklarda yaşatıyor. Saniyeden daha kısa bir sürede biniciyi 15 metre yukarıya fırlatan insan sapanı, adrenalin arayanların yeni adresi oldu. İnsan sapanını kullananlar unutulmaz bir 5 dakika yaşıyor.  Örnekleri başka yerlerde olan dev salıncak ise binenleri Köprülü Kanyon manzarası eşliğinde sallıyor.

İKİSİ DE İLGİ ODAĞI OLDU

Öğrenciler HayatPark’ı çimlendirdi Öğrenciler HayatPark’ı çimlendirdi

Dallas extreme’ parkuru ortaklarından Adem Taş, insan sapanı ve dev salıncak ile ilgi uyandırdıklarını söyledi. Köprülü Kanyon’da hizmet yelpazesini genişlettiklerini söyleyen Taş, “Rafting, zipline, ATV gibi etkinliklerin yanına farklılık yaratmak için insan sapanı ve dev salıncak hizmetini de ekledik. Yeni faaliyete girmesine rağmen her ikisi de büyük ilgi görüyor” dedi.

DOĞAYA ZARAR VERİLMEDİ

Dallas rafring-restoranın diğer ortakları olan Ali-Özkan Tırnaksız kardeşler ise İnsan sapanı ve dev salıncağın maliyeti hakkında da bilgi verdiler.  Ali Özkan,  “Öncelikle şunu söylemeliyim ki insan sapanı ve dev salıncağı kurarken tek bir ağaç dahi kesilmemiştir. Köprülü Kanyonu’nun coğrafi değerini biliyoruz. Doğaya zarar verecek bir işe kalkışmayız. 500 metre kare alana kurulan insan sapanı ve dev salıncak toplam 3 milyon 500 bin liraya mal oldu. Bununla yetinmeyeceğiz. Önümüzdeki sezon farklı çalışmalarımız” olacak” şeklinde konuştu.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM