2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Emre Afacan, İyi Parti Döşemealtı İlçe Başkanı Ali Özbey’in girişimleri sonucunda İyi Parti’ye katıldı. Döşemealtı İlçe Başkanlığında düzenlenen programa İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, il yöneticileri ve ilçe başkanları da katıldı.

Cumhur İttifakı’nın adayı Afacan, ekibiyle birlikte İyi Parti’ye geçti (5)

REÇEYEYİ BİZDE GÖRDÜ

Aksu’da ilklere imza atacağız Aksu’da ilklere imza atacağız

Programın açılış konuşmasını yapan İyi Parti Döşemealtı İlçe Başkanı Ali Özbey, Cumhur İttifakı’nın Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Emre Afacan’ın ülkenin içeresinde bulunduğu darboğazdan kurtuluşun reçetesini İyi Parti’de görerek AK Parti’den istifa ettiğini söyledi. Başkan Özbey, “Bu zor şartlarda ‘Ben de İyi Parti saflarında mücadele edeceğim’ diyerek bizim aramıza geldi. Kardeşimizin rozetini takmanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

BU ELBİSE OLMADI

İyi Parti İl Başkanı Mehmet Başaran ise, partinin her geçen gün büyüdüğünü ve iktidara yürüdüğüne dikkat çekerek, “Geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da il başkanları toplantısına katıldık. Ankara’da büyük bir heyecan var. Çünkü İyi Parti olarak birinci parti olup iktidar olacağız. Ülkemizin İyi Parti’ye ihtiyacı var. Tek adam yönetiminin bizi nereye getirdiği ortada. Bu elbise olmadı. 20 yıl sonra herkesi şaşırttılar. Kendileri de şaşırdılar. Neye nasıl zam yapacaklarını bilemediler. Ete yüzde 48 zam yapıp, komedyenlerin bile aklına gelmeyecek açıklama yapıyorlar. Döşemealtı ilçemizde Emre Afacan’ın partimize katılmasından dolayı mutluyuz. Kendisine bundan sonraki siyasi hayatında başarılar diliyorum” diye konuştu.

ZAFER MİLLETİMİZİN OLACAK

İyi Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, konuşmasında Seçim Yasası ve muhalefet şerhine dikkat çekerek, “Hazırlık süreci Cumhur İttifakı ortaklarınca gizli bir şekilde sürdürülmüştür. Siyasi iktidarın, iktidarını kaybetme korkusuyla bu teklifi hazırladığı aşikardır. Ancak unutulmamalıdır ki bugüne kadar Millet iradesini yok sayan ve yalnızca seçim kazanma ihtirası ile seçim yasaları üzerinde karanlık oyunlar oynamaya kalkışan her iktidar, ilk seçimde iktidarını kaybetmiştir. Hiç şüphe yoktur ki, iktidarın demokratik siyasete yönelik bir silah olarak hazırladığı bu kanun teklifi de dönüp dolaşacak ve iktidarın kendisini hedef alacaktır. Malumunuz olduğu üzere, zulüm, ahde riayetsizlik ve hile denilen üç kötü haslet kimde varsa bu hasletlerin zararı yine kendisine dokunacaktır. Seçmenlerimizin helal oylarına halel getirecek her düzenlemeye karşı duracağız. Komisyon görüşmelerinde ifade ettiğimiz eleştiriler ve yapıcı öneriler; belki düşünceleri, görüşleri değiştirmiş olabilir ancak maalesef oyları değiştirememiştir.  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi denen ucube sistemin yansıması olan, parmak demokrasisi Komisyonda da kendini göstermiş ve Türk siyaset tarihinde kara bir leke olarak yerini almıştır. Ancak, filozof Sartori aynen şöyle diyor: ‘Parmakların akılları olsaydı demokrasiyi yutan ejderhalar türemezdi.’  Zafer; ilk seçimde Teklifi geçirmek için kalkan, Millet iradesinden, gerçeklerinden ve gönlünden uzaklaşan parmakların değil, Milletimizin olacaktır. Döşemealtı ilçemizde daha önce Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkan adayı Emre Afacan kardeşimizin ailemize katılması bizleri daha da güçlendirdi. Bundan sonraki süreçte yine ‘biz’ deyip hep beraber çalışarak, partimizi önce Antalya’da birinci parti, sonrasında iktidar yapmak için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

Programın ardından Emre Afacan’ın rozetini İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi takarken, Afacan ile birlikte partiye katılan 100 kişi ile de hatıra fotoğrafı çekildi.

Cumhur İttifakı’nın adayı Afacan, ekibiyle birlikte İyi Parti’ye geçti (8)

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM