Güreşlere iki dönem güreş ağalığı yapan Şahin Harun Kırbıyık, AK Parti Milletvekilleri Mustafa Köse, Kemal Çelik, İbrahim Ethem Taş, AK Parti İl Başkanı Ali Çetin, MHP Milletvekili Hilmi Durgun, MHP önceki dönem milletvekili Nesrin Ünal, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, MHP İl Başkanı Onur Temel, BBP İl Başkanı Murat Barış, AK Parti İlçe Başkanı Çağatay Çalışır, MHP İlçe Başkanı Hasan Efe Üstün, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Adıgüzel İner, BBP İlçe Başkanı Durmuş Gökmen, Aksu Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Emre Aydoğan, İYİ Parti İlçe Başkanı Recep Bal, CHP İlçe Başkanı Kenan Yıldız başta olmak üzere siyasi parti temsilcileri, kamu kurumları temsilcileri ve çok sayıda güreş sever katıldı.

GÜREŞ AĞASI KIRBIYIK

Güreşleri izlemeye gelen KKTC Tempo Savunma Sanatları Federasyonu Milli Takım Başkanı Mehmet İngenç, güreş ağası Harun Şahin Kırbıyık’a ve Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’e plaket takdim etti. Güreşlerin 2023 yılı ağalığını, iki yıldır güreş ağası olan Şahin Harun Kırbıyık aldı. Kıran kırana geçen mücadeleler sonrasında üçüncülükleri İsmail Balaban ile Kürşat Korkmaz, ikinciliği Cengizhan Şimşek alırken, altın kemerin sahibi Aksulu sporcu Mehmet Yeşil Yeşil oldu.

BAŞKAN ŞAHİN’DEN TEŞEKKÜR

Babalar gibi satacağız Babalar gibi satacağız

Altın kemeri kazanan Yeşil Yeşil’i kutlayan Başkan Şahin, “Güreşlerimizin bu yıl sekizincisini gerçekleştirdik. Güreş sahamızda bine yakın sporcumuzu ağırlarken, tribünlerde de çok sayıda güreş severler bizlerle birlikte oldu. Ata sporumuza her zaman sahip çıktık. Bu yıl da güzel bir organizasyonla güreşlerimizi gerçekleştirdik. Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM