Geçtiğimiz günlerde yapılan ilçe kongresinde seçime tek listeyle giren ve güven tazeleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksu İlçe Başkanı Kenan Yıldız, yerel seçimlere yönelik hazırlıklarının sürdüğünü söyledi. Kamuoyunda çeşitli isimlerin konuşulduğunu ifade eden Yıldız, aday belirleme sürecinde bugüne kadar partiye hizmet etmiş liyakatli isimler üzerinden bir çalışma yapacaklarının altını çizdi.

TAMAMEN KOPMADILAR

Gönül sofrası Atatürk’te kuruldu Gönül sofrası Atatürk’te kuruldu

Yeni yönetimde birtakım değişiklikler olduğunu söyleyen Kenan Yıldız, “Geçmiş dönemde yönetimde yer alan bazı arkadaşlarımız, yeni yönetimde yer almadı. Bu karar, tamamen kendilerinin aldığı bir karardır. Ancak partimizden tamamen kopmadılar. İl delegesi olarak siyaseten belirleyici noktada görev aldılar. Tekrar yönetimde yer almak istemediklerini belirtirken de her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağımızın vurgusunu yaptılar. Şu anda da bu anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.  

PATRONLUK TASLAYANLARA GEÇİT YOK

Liyakat ve emekten yana olduklarının altını çizen Yıldız, “Partimize emek vermiş, ailesinden zaman ayırarak buraya hizmet etmiş arkadaşlarımız aday olabilir. Burada hiçbir sıkıntı yok. Ancak dışarıda patronluk taslayarak partimize emek vermeyen kişilerin aday adaylığı söz konusu değildir. O tür şeylere burada geçit yok. Biz duruş ve anlayış olarak liyakat ve emekten yana bir partiyiz. Bugün elbette çeşitli isimler dolanır, dolanacaktır. Bizim adayımızı belirleme noktasında ilçe başkanlıklarının ve yönetimilerinin, milletvekillerinin ve belediye başkanlarının tasarrufu olacaktır. Biz hepsiyle koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Önümüzdeki yerel seçimlerde bugüne kadar partimize hizmet etmiş ve vatandaşa doğruları söylemiş, duruşu dik, sağa sola savrulmayan arkadaşlarımızla yol yürüyeceğiz” diye konuştu.

İTTİFAK OLACAĞI KANISINDAYIM

Yerel seçimlerde iddialı olduklarını belirten Kenan Yıldız, “Ümit ediyorum, tekrar ittifakın olacağı kanısındayım. Derli toplu bir şekilde, konuşarak, anlaşarak, uzlaşı içerisinde bir aday çıkaracağız. Uzlaşacağız, uzlaşmak durumundayız. Çünkü bu ülke hepimizin ve herkesin bir ortak hedefi var. Biz, ‘Bize oy verenler iyidir, vermeyenler kötüdür’ düşüncesiyle siyaseti dün yapmadık, bugün yapmıyoruz, yarın da yapmayacağız. Biz Aksu’daki 85 bin vatandaşımızın hizmetinde olacağız. Hiç kimseye etnik, bölgesel ve dinsel ayrım yapmayacağız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, kimseye terörist demeyeceğiz. Aksu’da 60 bine yakın seçmen var ve hepsinin oyuna talibiz. Geçmiş dönemlerde çeşitli siyasi partilere oy vermiş olabilirler; ama bu dönem diyeceğiz ki; ‘Gelin bize katılın, milletin iktidarını hep birlikte kuralım ve yolumuza bu şekilde devam edelim’. İddialıyız. Aksu’da milletin iktidarını kuracağız” ifadelerini kullandı.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM