Her yıl yüzlerce çocuğu sünnet ettiren ve ardından düzenlediği konserle sünnet çocuklarına keyifli bir akşam yaşatan Aksu Belediyesi bu yıl da 300 çocuğu sünnet ettirdi.

Aksu Çayı’nda işgale son Aksu Çayı’nda işgale son

AKSU HALKI KONSERLERLE COŞACAK

Sünnet şöleni 6 Ekim Cuma günü saat 18’de Ümmü Erbil konseri ile başlayacak. Aksu güreş sahasında yapılacak olan etkinlikte Ümmü Erbil’in ardından ünlü sanatçı Uğur Işılak sahneye çıkacak.  Her iki sanatçı da sevilen şarkılarını Aksulular için seslendirecek. Şölenlerin ikinci günü olan 7 Ekim cumartesi akşamı ise saat 19’da Sevgi Petek sahneye çıkacak. Müzik şöleninde Petek’in ardından ise ünlü sanatçı Mustafa Yıldızdoğan sahneye çıkarak sevenleriyle buluşacak. 8 Ekim pazar günü ise er meydanına yaklaşık bin sporcu çıkacak. Bu yıl 8. si düzenlenecek olan geleneksel yağlı pehlivan güreşleri Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in ev sahipliğinde, Şahin Harun Kırbıyık’ın güreş ağalığında gerçekleştirilecek.

SELVİ’DEN DAVET

Aksu Belediye Spor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi, başpehlivanların güreşe katılacağını ve Aksu’da muhteşem bir organizasyona daha ev sahipliği yapılacağını kaydetti. Güreş Komitesi Başkanı Halil Şahin ise güreş severleri Aksu er meydanına davet ederek, “6-7-8 Ekimde ilçemizde güzel bir şölen düzenleyeceğiz. Sevilen sanatçılarımız iki gün boyunca bizlerle olacak, Aksulu hemşerilerimize müzik ziyafeti sunacak. Sünnet ettirdiğimiz çocuklarımız cuma günü aileleri ile birlikte bizlerle keyifli bir akşam geçirecek. 8 Ekimde ise geleneksel hale getirdiğimiz güreşlerimizi gerçekleştireceğiz. Güreşlerimiz bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Her yıl bine yakın sporcumuzu er meydanımızda hemşerilerimizle buluşturuyoruz. 3 gün sürecek olan etkinliklerimize tüm halkımızı davet ediyoruz, onları aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.” dedi.

GÜREŞ (6)

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM