Aksu Belediyesi’nde gerçekleştirilen tapu dağıtım töreninde hak sahibi vatandaşlara tapuları Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Başkan Yardımcısı Hakkı Çoşgun, Meclis Üyesi Osman Sarı, Özel Kalem Müdürü Hasan Kızılkaya ve Zabıta Müdürü Muhammet Çetin’in katılımıyla teslim edildi.

Tapu sevinci yaşayan vatandaşlar, “Tapularımızı alamayız sanıyorduk, çok şükür tapularımızı aldık. Hak sahibi herkes vakit geçirmeden başvuruda bulunarak, tapularını alabilir. Bize bugün bu sevinci yaşatan Aksu Belediye Başkanımız Halil Şahin başta olmak üzere ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kent Konseyi’nin Genel Kurulu yapıldı Kent Konseyi’nin Genel Kurulu yapıldı

SÖZÜMÜZÜ TUTMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ise vatandaşlara verdikleri sözleri tutmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Şahin, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren üzerinde dikkatle durduğumuz, itinayla çalıştığımız, ilçemizde çözüm bekleyen en önemli gündem maddelerimizden birisi olan mülkiyet sorunlarının çözüme kavuşturulmasının ardından hak sahibi vatandaşlarımıza tapularını teslim etmeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımıza tapuları hayırlı ve uğurlu olsun. Başvuru sürecini tamamlayan hak sahibi vatandaşlarımıza tapularını başvuru sırasına göre vermeye devam edeceğiz. Belediyemiz ile irtibata geçerek gerekli evrakları teslim eden vatandaşlarımıza tapularını cüzi bir miktar karşılığında devretmeye devam ediyoruz. Belediye Başkan Yardımcımız Hakkı Çoşgun, meclis üyemiz Osman Sarı ve belediyemizde görevli personellerimiz müracaatta bulunan vatandaşlarımıza yardımcı olup, onları bilgilendirmeye devam edecekler. Evraklarını tamamlayan vatandaşlarımız ise yerlerini dönümü 80 bin liradan, peşin ödemelerde ise 64 bin liradan alabilecekler. İstiyoruz ki vatandaşlarımız tapularını hemen alsınlar ve imar da üzerlerine çıksın. Ben bir kez daha bu sorunun çözülmesine katkı sağlayan Çevre ve Şehircilik Bakanımız başta olmak üzere Ankara temaslarımızda bizleri yalnız bırakmayan, bakanlarımız, milletvekillerimiz, il ve ilçe başkanımız ve sorunun çözümüne katkı sağlayan herkesten Allah razı olsun diyorum. Cumhurbaşkanımızın oluru ile hak sahibi vatandaşlarımıza tapularını vermeye devam edeceğiz. Allah’a şükür ne söz verdiysek yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza tapuları bir kez daha hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

2.-1

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM