Kulübün dört senelik bir altyapısının olduğunun altını çizen Antrenör Hami Uzun, 75 tane lisanslı sporcuya eğitim verdiklerini söyledi. Düzgün ve sağlıklı çocuklar yetiştirmek istediklerini ifade eden Uzun, bu hedef doğrultusunda eğitim verdiklerini belirtti.

75 LİSANSLI SPORCUMUZ VAR

75 lisanslı sporcuya eğitim verdiklerini belirten Hami Uzun, “Antalya Aksu Gençlik ve Spor Kulübü’nün karate branşında eğitim veriyoruz. Yaklaşık dört senedir Aksu’dayız ve daha önce kendi kulübümüz vardı. Daha sonra pandemiden dolayı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam ettik. Şu anda tüm sporcularımız Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün sporcuları. Dört senenin altyapısıyla son dönemde çok güzel dereceler getirmeye başladık. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün en fazla lisanslı sporcusu olan branşıyız. 75 tane lisanslı sporcumuz var ve tümü devam ediyor” dedi.

IMG_3347

Kepez hentbolu birinci ligde Kepez hentbolu birinci ligde

SPORCULARIMIZ BAŞARILARLA DÖNÜYOR

Başarılı çocuklar yetiştirdiklerinin altını çizen Uzun, “Genelde 6 yaş ve üzeri herkese eğitim veriyoruz. Yaş olarak üst sınırımız yok. Temel eğitimle başlıyoruz, ardından ileri düzey eğitime geçiyoruz. Burada performans sporcusu yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu sene liseler arası müsabakalara 7 tane sporcumuz gitti. Bu sporculardan 6 tanesi bölge finallerine, 5 tanesi de Türkiye şampiyonasına gitti. Geçtiğimiz hafta dört sporcumuzla okullar arası minikler şampiyonasına gittik. Dört sporcumuz, dört madalyayla döndü” şeklinde konuştu.

SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Sağlıklı bir nesil yetiştirmek istediklerini belirten Uzun, şöyle konuştu: “Hedefimiz, düzgün çocuklar, sağlıklı nesiller yetiştirmek. Biz burada hem üst düzey, milli takıma gidebilecek sporcular yetiştiriyoruz hem de sağlıklı nesiller yetiştiriyoruz. Kötü alışkanlıklardan uzak çocuklar yetiştirmek için tüm çabamız. Aksu’nun çocuklarına iyi örnek olmak istiyoruz”.

IMG_3342

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM