Uzun süredir bir arada oynayan oyunculardan kurulu bir ekip olduklarını ifade eden Mevlüt Çırpan, takım içerisindeki uyumun üst seviyede olduğunu söyledi. Gelecek yılın şampiyon takımının altyapısını oluşturduklarını belirten Çırpan, Aksu'nun çocuklarının başarılı olacağına dair inancının tam olduğunu ifade etti.

Kepezspor'a Antalyaspor'dan takviye Kepezspor'a Antalyaspor'dan takviye

Kısa bir hazırlık süresinin ardından lige katıldıklarını belirten Mevlüt Çırpan, "2 yıllık bir pandemi sürecinden sonra 17-18 yaş grubundaki oyuncularımızı bir araya getirerek, genç bir takım oluşturduk. Takımımıza birkaç tane ‘ağabey’ dediğimiz; oyunu yönlendirebilecek, takımımızı temsil edebilecek ve genç sporcularımızı yönlendirebilecek sporcuyu da monte ettik. Pandemi nedeniyle bu sene liglerin oynanıp oynanmayacağı belli değildi. ASKF ve TFF bir anda liglerin oynanacağını açıkladı. Birkaç haftalık çalışmanın ardından, biz de Aksumuzun geleceği olarak gördüğümüz genç sporcularımızla Büyükler Ligi’ne katılmaya karar verdik" dedi.

WhatsApp Image 2021-11-30 at 23.00.36

Bu yılın takımı için bir çıraklık süreci olduğunun altını çizen Çırpan, "Şu anda takımımızda çok güzel bir ortam var. Ligde takımımızı temsil eden sporcularımız, 2014 yılından beri birlikte oynuyorlar. iyi bir ekibimiz, iyi bir ekip ruhumuz var. Bizim bu sene iki amacımız var. Birincisi; önümüzdeki sezon U-18 Ligi’nde mücadele edecek iyi ve iddialı bir takım oluşturmak, ikincisi ise; Büyükler Ligi’ndeki ekibimizi birkaç takviyeyle daha güçlendirerek Süper Amatör Lig’e yükselecek iyi bir takım yaratmak. Bu yıl, takım olarak bir geçiş süreci yaşıyoruz. Futboldaki çıraklık dönemimiz diyebilirim. Seneye inşallah Aksu’muza bir Büyükler Ligi şampiyonluğu hediye ederek Süper Amatör Lig’e çıkacağız" ifadelerini kullandı.

Mevlüt Çırpan, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve Aksu Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi'ye de teşekkür etti. Çırpan, "Takımımıza her zaman güvenini ve desteğini esirgemeyen Aksu Belediye Başkanımız Halil Şahin ve Aksu Belediyespor Başkanımız Mehmet Selvi’ye teşekkür ediyorum. Hiçbir zaman bizi kırmadan, imkanlar dahilinde çocuklarımız için en iyisini yapıyorlar. Biz de 2014 yılında ekip olarak başladığımız bu serüvende, takımımızı belli bir noktaya getirdik. Geçen sene takımımızı şampiyon yaptık. İnşallah önümüzdeki süreçte çok daha başarılı olacağız" şeklinde konuştu.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım