İlçe kongresinin ardından çalışmalarını hızlandırdıklarını söyleyen Büyük Birlik Partisi (BBP) Aksu İlçe Başkanı İsmail Metin, şuan için yerelde bir ittifakın söz konusu olmadığını ve Aksu’da seçime hazırlandıklarını söyledi. Aksu’da bugüne kadar ayrıştırıcı bir siyaset yapıldığının altını çizen Metin, partisinin birleştirici bir anlayışla hareket ederek herkesi kucaklayacağını ifade etti.

İTTİFAK SÖZ KONUSU DEĞİL

Yerelde bir ittifakın söz konusu olmadığını söyleyen İsmail Metin, “Kongremizi Sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici’nin de katılımıyla gerçekleştirdik. Daha önce atamalı gelmiştim, artık Aksu İlçe Teşkilatı olarak seçilmiş bir yönetimiz. Bugüne kadar Aksu’da yaptığımız çalışmalar Genel Başkanımız tarafından da takdir edildi. Biz de teşkilatımızı bir adım daha ileriye taşımak için çalışıyoruz. Biz genel seçimlerde Cumhur İttifakı içerisinde yer alıyoruz; ama yerelde şuan için bir ittifak söz konusu değil. O nedenle biz BBP olarak önümüzdeki seçimlerde Aksu’da varız. Bunun için de hazırlıklara şimdiden başladık. Hızlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızı önümüzdeki günlerde halkımızla ve basınla paylaşacağız” dedi.

Ata sporuna tam destek Ata sporuna tam destek

BAŞARILI OLACAĞIMIZA İNANIYORUZ

Birleştirici bir anlayışla hareket edeceklerini ifade eden Metin, şöyle konuştu: “Biz, BBP ve Alperenler olarak bu ülkenin çimentosuyuz. Bu, göz ardı edilemez bir gerçek. Aksu’da da denge unsuru olacağız. HDP ve destekçileri dışında tüm partileri kucaklayacağız. Aksu halkının desteğine ihtiyacımız var. İnşallah Aksu halkının da desteğiyle önümüzdeki günlerde çok daha güzel çalışmalar yapacağız. Ben siyasete girmeden önce de halkla iç içe olan bir insandım, bunu herkes çok iyi biliyor. Daha önceki siyasetçiler bunu yapmadı. Aksu’da hep kutuplaşma siyaseti oldu, hiç kucaklayıcı siyaset olmadı. Biz bunu yapmayacağız. Herkesi birleştirici bir siyasi anlayış benimseyeceğiz. Aksu halkının da desteğiyle, Aksu’yu ekol bir ilçe yapmaya talibiz. Bu konuda başarılı olacağımıza inanıyoruz”.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım