İbradı Ormana Mahallesi’nde 25 bin metrekarelik arazinin kullanım hakkını 25 yıllığına alan Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), bu alanda kuracağı Spor Köyü’nde birçok spor branşında hizmet verecek. Sağlıklı bir nesil yetiştirmek amacıyla böyle bir proje gerçekleştirdiklerini belirten Antalya ASKF Başkanı Metin Bulut, projenin Türkiye’deki ASKF’ler içerisinde bir ilk olduğunu ifade etti.

ANTALYA’NIN GÜZELLİKLERİNİ TANIYACAKLAR

Spor Köyü’nde çocukların ve gençlerin kendilerini her yönden geliştirme imkanı bulacaklarını kaydeden Metin Bulut, “Sporcularımız, Antalya’nın güzelliklerini de tanıma fırsatı bulacak. Tarihi düğmeli evleri, dünyanın en büyük üçüncü yeraltı gölü mağarasını da görecekler. Çocuklarımız, sporla kültürün iç içe geçtiği bir ortamda gelişme imkanı bulacak” dedi.

Kepez hentbolu birinci ligde Kepez hentbolu birinci ligde

BİRÇOK SPORA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Spor Köyü’nün tamamlanmasının ardından uluslararası spor turnuvaları düzenleyeceklerini ifade eden Başkan Bulut, “Projemizi tamamlamak için çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Birçok sporun aynı anda yapılacağı bir tesis hazırlıyoruz. Projemizin içerisinde toplam 32 konaklama evimiz olacak. Her evde üç sporcumuzun kalacağı şekilde, toplamda 96 sporcumuz yararlanabilecek. Spor Köyü’nün tamamlanmasının ardından, yurtdışından takımların da katılımıyla uluslararası bir turnuva düzenleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

SPORUN KATKISININ FARKINDAYIZ

Sporun önemine vurgu yapan Metin Bulut, “Bizim amacımız, çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bir şekilde spor yapabilmesi. Sporun, insan hayatına her yönden ne kadar büyük katkısının olduğunun farkındayız. Bu nedenle, çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yapma alışkanlığı edinmelerini çok önemsiyoruz. Onlar için böyle güzel bir tesis hazırlama şansı bulduğumuz için çok şanslıyız. Herkesi Spor Köyü’nde, sporla iç içe olmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

291434062_1737851636583649_7044278031206737028_n

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM