Programda, mecliste Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile arasında yaşanan tartışmaya ilişkin açıklamalar yapan Ali Çetin, Antalyalıların haklarını savunmak adına eleştirilerde bulunduğunu söyledi. Muhittin Böcek’in yapılan eleştirilere tahammülü olmadığını belirten Çetin, eleştirilerini sürdüreceklerini ve Başkan Böcek’in buna alışması gerektiğini ifade etti.

ELEŞTİRİLERE TAHAMMÜL EDEMİYOR

Mecliste Antalyalıların temsilini yaptıklarını söyleyen Ali Çetin, “Hiçbir zaman hesap üzerine siyaset yapmadım. Kendi hesabımı kendim bilecek kadar, kendi sözümü kendim söyleyecek kadar iradeye sahibim. Partimiz de bana o yetkiyi tam olarak vermiştir. Dolayısıyla beni grup sözcüsü yapmıştır. Partimizi Antalya’da en iyi şekilde temsil etmenin çabası içerisindeyim. Hiçbir zaman eline kağıt tutuşturulacak insan olmadım, olmam. Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediye Başkanlığı ile birlikte 23 yıldır başkanlık yapıyor. Demek ki; bugüne kadar muhalefet anlamında kimse bir şey dememiş, meydanı boş bulmuş. Bizim Antalyalılar adına, yapamadığı projelerle alakalı eleştirilerimize tahammül edemiyor. Antalyalılara hizmet etme anlamında, bize muhalefet görevini veren Antalyalıların temsilini mecliste sorular sorarak yapıyoruz. Ancak özellikle son iki mecliste karşımızda soruya tahammül edemeyen bir belediye başkanı görüyoruz” dedi.

SOKAĞIN NABZINI TUTUYORUZ

Her zaman vatandaşla iç içe olduklarını ifade eden Çetin, “AK Parti olarak, 20 yıldır sokağın içerisinde, sokağın nabzını tutarak siyaset yapıyoruz. Vatandaştan aldığımız her türlü eleştiriyi rahatlıkla göğüsleyebildiğimiz gibi, tüm sıkıntıları da partimizin üst makamlarına iletiyoruz. 20 yıldır sahadaki sıkıntıları dile getiren tek partiyiz. Her ay düzenli olarak Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, il başkanları toplantımız yapılıyor. 81 ilin sorunları sürekli gündemde tutuldu ve bunlara da çözüm önerileri hükümet tarafından sürekli bulundu. Ne Antalya’da ne de başka bir şehirde sokağa çıkamayacak bir yapımız yok. Alnımızın akıyla siyaset yapıyoruz, sokakta dolaşıyoruz. Yapıcı eleştiriler alıyoruz. Bunları da zaten her zaman almak istiyoruz ki, sorunları çözebilelim. Ancak deyim yerindeyse, dünyanın yandığı bir dönemde ülkemizin de bir sıkıntının içinden geçtiği bir gerçektir” diye konuştu.

SINIRLARI ZORLAYAN BİR BAŞKAN

Mecliste, CHP Grubu’nun siyaset yaptığını belirten Çetin, ”Biz meclise siyaset yapmaya gitmiyoruz. Antalyalıların haklarını savunmak adına, yapılması gereken ve yapılmayan projeleri takip etmek adına gidiyoruz. Biz siyaset yapmadığımız gibi, CHP Grup Sözücüsü her defasında siyaset yapıyor. Kendileri siyaset yaparken bizden siyaset yapmamamızı, konuşulan konulara cevap vermememizi bekliyor. Bizim bunları yutmamızı istiyor. Ulaşımla ilgili sıkıntıları dile getirdik. ‘Kayıtsız kalmayın’ dedik; ama maalesef her eleştiride tahammül sınırlarını aşmış ve konuşurken de söylemleriyle sınırları son derece zorlayan bir başkanla karşı karşıyayız. Ben hiçbir konuşmamda nezaket sınırlarını aşmadım. Benim konuştuklarımı dinlemiyor ve anlamıyor. Antalyalılar adına konuştuğumuz haklı eleştiriler kendisini rahatsız ediyor. Çünkü çalışmayan bir belediye var, bu bir gerçek” ifadelerini kullandı.

GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ PROJE YOK

Belediyenin hizmet üretmediğini belirten Çetin, şöyle konuştu: “Antalyalıların karşısında 77 projeyle çıktılar. Gerçekleştirdikleri bir projeyi göremedik. Antalya’nın giriş ve çıkışlarında aylardır Halk Et reklamı duruyor. Turizmin gözbebeği Antalya’da, Büyükşehir Belediyesi’nin birçok hizmet yapması gerekirken belediyenin yaptığı en büyük proje Halk Et. Kasap dükkanı açmak. Bugüne kadar hiçbir hizmet yapılmadı. Bizim eleştirilerimizle birlikte, daha yeni birkaç tane temel atma başladı. Temel atmaktan başka bir şey göremedik. Sadece Menderes Türel döneminde başlayan Üçüncü Etap Raylı Sistem Projesi’nin açılışını gerçekleştirdiler. Orada da zaten her şeyi hazır projeyi hayata geçirdiler”.

‘BAŞKANIM’ DEMEYECEĞİM

Başkan Erdem’den bayram kutlaması Başkan Erdem’den bayram kutlaması

Ali Çetin, Başkan Böcek’e hiçbir zaman saygısızlık yapmadığını söyledi. Çetin, “Ben bu zamana kadar Muhittin Böcek’e saygısızlık yapmadım. Her zaman ‘Başkanım’ diye hitap ettim; ama bundan sonra ‘Başkanım’ demeyi düşünmüyorum kendisine. Bu şekilde benim başkanım olamaz. Bu şekilde Antalyalıların başkanı olamaz. Başkan dediğinin eleştirilere tahammülü olur. Bizi üstten üstten konuşmalarla sindireceklerini sanıyorlarsa; karşılarında öyle bir insan da yok, öyle bir grup da yok, öyle bir parti de yok. Antalyalılar adına hiç  durmadan eleştrilerimizi de takibimizi de yapacağız. Kendisi de eleştirilerimize tahammül etmeye alışacak” şeklinde konuştu.

AKSU’NUN VİZYONU DEĞİŞİYOR

Aksu’daki çalışmaların başarıyla sürdüğünü belirten Çetin, ”Aksu’da neredeyse gerçekleştirmediğimiz proje kalmadı. Eksik kalan projeleri de gerçekleştirmek üzere, Belediye Başkanımız ekibiyle birlikte her türlü gayreti ortaya koyuyor. Aksu’nun vizyonu değişiyor. Gelişen, güçlenen bir Aksu var. Birçok belde bir araya gelerek ilçe oldu, kolay değil. Aksu’yu daha güzel günler bekliyor. Hastanenin ve Hükümet Konağı’nın tamamlanmasıyla tam ilçe olduğumuzu fark edeceğiz” dedi.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım