2023, büyük halk ozanı ‘Aşık Veysel Yılı’ ilan edildi. Büyük usta, vefatının 50’nci yılında Konyaaltı Belediyesi’nin Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Antalya Şubesi, Aşık Veysel Kültür Derneği ve Sivrialan Kültür ve Dayanışma Derneği ile birlikte düzenleyeceği etkinlikte sevilen sanatçıların seslendireceği türkülerle anılacak.

ÜÇ SANATÇI SAHNEDE

Aşıklık geleneğinin önemli temsilcilerinden olan Aşık Veysel’in türkülerinin de seslendirileceği gecede, Dertli Divani, İlkay Akkaya ve Mustafa Özarslan sahne alacak. UNESCO 2023 Aşık Veysel Yılı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen konser, 13 Temmuz Perşembe günü Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 20.00’de ücretsiz olarak dinleyicilerle buluşacak.

Öğrenciler HayatPark’ı çimlendirdi Öğrenciler HayatPark’ı çimlendirdi

BU TOPRAKLARDAN VEYSEL GEÇTİ

Birbirinden değerli üç sanatçı ile Aşık Veysel’in anılacağı geceye bütün Antalyalıları davet eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Birleşmiş Milletler’e bağlı olan UNESCO, 2023’ü Aşık Veysel Yılı olarak belirledi. Aşık Veysel’in müziği ve sesi sadece ülkemizde değil, dünya çapında da tanınıyor ve saygı görüyor. Ne mutlu bizlere ki, bu topraklardan Aşık Veysel gibi ozanlar geçmiş” dedi.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM