İYİ Parti Antalya Milletvekili Adayı Aykut Kaya, memleketi Manavgat’a çıkarma yaptı. Kaya’ya Millet İttifakı ortaklarından CHP İlçe Başkanı Oykun Başar, İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Ergen ile CHP Milletvekili Adayı Aliye Coşar ile partililer eşlik etti.  Demokrasi Bulvarı’ndaki esnafla sohbet eden Kaya, Alanya’da olduğu gibi Manavgat esnafına da Antalya Kalkınma Raporu hakkında bilgi verdi. Esnafın ekonomik sıkıntılar nedeniyle kepenk kapatma noktasına geldiğini söyleyen Kaya, “Bizi yönetenlerin soğanın kilosundan etten, ekmekten haberleri yok. Az kaldı, hep birlikte tarih yazacağız” dedi.

ULUALAN’I BIRAKMAYACAĞIZ

Memleketi Manavgat’ın Ulualan bölgesine yapılmak istenen golf sahası çalışması hakkında da konuşan İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, “Ulualan Manavgat için büyük anlam taşıyor. Ulualan’ın Manavgatlıların, halkın yok sayılarak sadece golf yatırımcısına tahsis edilecek şekilde planlanmasına karşıyız. Manavgatlı geçmişte Ulualan’a sahip çıktı ve bakanlık buradaki kararını değiştirmişti. Ben de bir Manavgatlı olarak Ulualan’ın ölü alan olmaması adına çalışacağım” diye konuştu.

Gönül sofrası Atatürk’te kuruldu Gönül sofrası Atatürk’te kuruldu

MANAVGAT’IN SESİ OLACAĞIM

Manavgat’ın golf sahasından önce üniversite ihtiyacı olduğunu vurgulayan İYİ Parti Antalya Milletvekili Adayı Aykut Kaya, “Çağdaş bir kent olarak hala bir üniversitemiz yok. Bölgemizin gençleri iyi eğitim gördükleri bir Manavgat Üniversitesi’ni hak etmiyor mu? Organize sanayimiz neden yok. 12 ay ekonomik canlılığı sağlayan, tedarikçilere, üreticilere, sanayicilere katkı sağlayacak. Turist ülkesinden geliyor, 1.5 saate oteline yetiştiremiyoruz. Çevreyolumuz daha acil yapılmazken neden Ulualan önümüze geliyor. Size söz veriyorum Meclis’e gittiğim zaman Manavgat’ın sesi olacağım, tüm sorunları meclis kürsüsünden haykıracağım” şeklinde konuştu. Kaya,  esnaf tarafından alkışlarla uğurlandı.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM