Açıklamaları büyük bir hayretle takip ettiklerini belirten Başkan Taş, Başkan Başaran’ın kamuoyunu yanıltarak yalan söylediğini ve durumun bir siyasi komedi olduğunu ifade etti.

Aksu’ya yenilik gerekiyor Aksu’ya yenilik gerekiyor

TİYATRO SERGİLİYORLAR

İbrahim Ethem Taş, İyi Parti’nin şova dayalı bir siyaset anlayışı benimsediğini belirterek, “Genel başkanlarından teşkilatlara sirayet eden tezvirat alışkanlığı gün geçtikçe ipin ucunu kaçırdıkları bir tiyatroya dönüşmektedir. Bilindiği üzere söz konusu siyasi partinin genel başkanının daha önce de grup toplantısında kürsüye çıkartıp işsiz ve ümitsiz hayat hikayesini anlattırdığı kişinin yurtdışında lüks eğlence mekanlarındaki fotoğrafları basında geniş yer almıştı. Aynı siyasi partinin mağdur üniversite öğrencisi diye kürsüye çıkarttığı gencin CHP’ye üye olduğu kamuoyunda yine ortaya çıkmıştı. İyi Parti’nin şova dayalı siyasetinin yerelde de teşkilatları tarafından uygulanmaya çalışıldığı; AK Parti mensubu olmamasına rağmen Kepez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olarak tanıtılan, aşiret mensubu ve beraberindeki 412 kişinin partimizden istifa ederek İyi Parti saflarına geçmiş gibi gösterilmesinden anlıyoruz. Böyle bir kişinin partimizin ne gençlik kolları yönetimi, ne yürütmesi ne de hiçbir kademesinde görev almadığını belirtmek isteriz. Ayrıca Kepez İlçe Başkanlığımızda bahse konu zaman diliminde bırakın 412 kişinin istifa etmesini, aksine aramıza yeni katılan üyelerimiz olmuştur” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK  PARTİSİYİZ

Taş, AK Parti’nin Antalya’da her geçen gün büyüdüğüne dikkat çekerek, “Konuyla ilgili olarak AK Parti İl Başkanı Avukat İbrahim Ethem Taş, “AK Parti olarak Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 12 milyon üyemiz ile Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Antalyamızda her geçen gün büyüyen bir aile olarak mevcut 300 bin üyemiz var. 2002 yılından beri milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındadır. İyi Parti İl Başkanı Başaran algı operasyonu yapmak istemiş fakat beceremeyerek komik bir duruma düşmüştür. Sayın Başaran’a tavsiyemiz; her ‘Başkan yardımcısıyım’ diyene veya ‘Partide görevliyim’ diyene inanmaması yönündedir. Zira bu şekilde araştırmadan hareket edilirse bu ve benzeri durumlar başına gelebilir” şeklinde konuştu.

başaran rozet

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM