Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) başlatmış olduğu 6 il ve 125 ilçeyi kapsayan ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları’ kapsamında, Gazipaşa’da yapılan toplantıda MHP İl Başkanı Hilmi Durgun ve MHP MYK Üyesi Ahmet Selim Yurdakul, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) yönelik sert eleştirilerde bulundu. CHP’nin Cumhuriyet’in temellerini bozmaya çalıştığını ve topluma karamsarlık aşıladığını, milletin sandıkta en doğru kararı vereceğini ifade eden MHP Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun ve CHP’nin Atatürk ile bağını kopardığını iddia eden MHP MYK Üyesi Ahmet Selim Yurdakul’a CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz’den cevap geldi. CHP’nin asırlık tarihinde hiçbir zaman ilkeleri ve duruşundan ödün vermediğinin altını çizen Başkan Nuri Cengiz, gerçek vatansever ve milliyetçi yurttaşların sandıkta MHP’yi tanımayarak en sert cevabı vereceğini ifade etti.

 CHP GERÇEK VATANSERVERLERİN PARTİSİDİR

CHP’nin Cumhuriyet’in savunucusu gerçek vatanseverlerin partisi olduğunu belirten Başkan Cengiz, “Milli mücadele meydanlarında temelleri atılmış Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu andan itibaren milletin menfaatleri uğruna mücadele etmiş, Cumhuriyet başta olmak üzere sayısız kalıcı esere imzasını atmış, kurucu lideri 7 düvele karşı milletini örgütleyip zafer kazanmış Gazi Mustafa Kemal Atatürk olan, gerçek vatanperverlerin partisidir. CHP, asırlık tarihinde ilkeleri ve duruşundan ödün vermemiş, Cumhuriyet’in savunucusu, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçisi olmuş bir partidir! Cumhuriyet Halk Partisi’nin hedefi; Kurucu Liderimiz ve Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu doğrultuda, Türkiye Cumhuriyeti devletini muasır medeniyetlerin üstüne çıkarmaktır” dedi.

Aksu’da ilklere imza atacağız Aksu’da ilklere imza atacağız

MİLLETE DEĞİL AK PARTİ’YE KALKAN OLDUNUZ

MHP’nin AK Parti ile olan ittifak ortaklığını da sert bir dille eleştiren Başkan Nuri Cengiz, “Sizler, bu milletin gerçek sorunlarına kulak verip akılcı ve gerçekçi politikalar üretmek yerine; milliyetçiliği ayaklar altına alanlara, milletin alın terini göz göre göre bir avuç tefeciye yedirenlere, bu vatanın topraklarını Arap pazarına, sınırlarını kevgire çevirenlere kalkan olmayı tercih ettiğiniz için bu milletten gereken cevabı sanıkta alacaksınız. Küçük ortaklığa devam edebilmek adına seçim barajını yüzde 7’ye düşürtmüş olsanız dahi; gerçek milliyetçi ve vatansever yurttaşlarımız sandıkta sizleri tanımayarak en sert cevabı verecektir” şeklinde konuştu.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım