İYİ Parti İl Başkanı Afşin Karacan, Kurban Bayramı’nda Konyaaltı Sahili’nde kaydedilen görüntülere tepki göstererek, geç olmadan yetkilileri gerekli önlemleri almaya davet etti. Antalya’nın Orta Doğu coğrafyasının bir şehri olmadığının altını çizen Başkan Karacan, “Bayraklarını o kadar çok seviyorlarsa gidip kendi ülkelerinde açsınlar” diye konuştu.

İKTİDARI UYARIYORUZ

Çocuklar, bayramı coşkuyla kutluyor Çocuklar, bayramı coşkuyla kutluyor

Göçmen meselesinin ciddi sorunlara gebe olduğuna işaret eden Karacan, “Oy uğruna milyonlarca Suriyeli, Afgan vs. ülkemize dolduruldu. Güney sınırımıza yakın illerde durumun vahametini biliyoruz. Aynı tehlike Antalya için de söz konusu. Bayramda ülkesine giden göçmenler elini kolunu sallayarak sınırdan tekrar içeri giriyor. Madem bayramlaşmaya gidecek kadar rahatlar, bu insanları neden geri alıyoruz? Ülkesine gitmeyenler de ‘Dünyaca Ünlü’ Konyaaltı Sahili’nde Suriye bayrağıyla şov yapıyor. Artık vatandaşın sabrı kalmadı ve bu duruma tepki gösterenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bıçak kemiğe dayanmışken iktidarı uyarıyoruz. Fransa gibi olmayalım. Antalya göçmenler için şov yapma yeri değildir. Misafirliğin kısa olanı makbuldür. Savaş var dedik, insanlık dramı var dedik ancak bu kadarı da fazla. Atalarımız ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ diye boşa söylememiş. İlerde bizler azınlık durumuna düşmek istemiyorsak artık göçmenler konusunda gerekli adımlar atılmalıdır” dedi.

GÖRMEZDEN GELİNMEMELİ

Bir takım siyasi çıkarlar uğruna ileride yaşanacak sorunların görmezden gelinemeyeceğini vurgulayan Karacan, “Milyonlarca göçmen ülkemizde yaşıyor ve nüfusları giderek artıyor. Biz dağlarda savaşacağız şehit düşeceğiz, yavrularımız öksüz kalacak ama sefasını bunlar sürecek. 3 oy uğruna uğradığımız ihanetin bedelini çok ağır ödeyebiliriz, asla bu tehlike görmezden gelinmemeli. Dünyanın her yerinde mülteci var, göçmen var ama bizdeki gibi değil. Kolluk kuvvetleri her adımlarını takip ediyor, her şeyleri kayıt altında. Bizdeyse sınırlar kevgire dönmüş, kamyon kasalarında ülkeye giriş yapanların sayısı bilinmiyor. Kocaeli-Dilovası’nda yaşanan gerginlik artık geldiğimiz son noktayı ortaya koymakta. Şahsi menfaatler uğruna ülkemizde cirit atmalarına izin verilen göçmenler, iddialara göre kendi bölgelerini, kendi mahallelerini oluşturarak Kocaeli gibi bir kentte ev basma cesareti gösteriyor. Ses çıkarmadıkça bu türden manzaraları maalesef daha çok görmemiz mümkün” diye konuştu.      

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM