Aksu’ya yenilik gerekiyor Aksu’ya yenilik gerekiyor

İYİ Parti Antalya İl Başkan Adayı Vahdet Afşin Karacan, yeniden ilçe başkanı olarak seçilen Recep Bal ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Önümüzdeki dönemde “Herkesin il başkanlığı” olan bir makam istediğinin altını çizen Karacan, hiç kimseyi ötekileştirmeden yola devam edeceklerini ifade etti.

İSTİŞARE EDEREK YÖNETECEĞİM

Katılımcı bir yönetim anlayışı benimseyeceğini ifade eden Vahdet Afşin Karacan, “Antalya’da partimizi istişare ederek yönetmek istiyorum. Yönetim kurulu üyelerimizi asil veya yedek diye ayırmayacağım. Tüm yönetim kurulu üyelerimle birlikte partimizi en iyi noktaya taşımak için çalışacağım. Kendime ait bir il başkanlığı makamı yerine, “Herkesin il başkanlığı” olan bir makam oluşturacağım” diye konuştu.

HİÇ KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİZ

Parti içerisindeki küskünleri geri kazanmak istediklerini belirten Karacan, “Parti şu anda iktidara yürüyor. İktidara yürüyen partilerde söz sahibi olmak isteyen insanlar olacaktır. Bunlar gayet normal ve güzel şeylerdir. Bunu şöyle görüyorum; ‘Sen kötü yaparsın, ben iyi yaparım’ değil ‘Sen iyi yaparsın; ama ben senden daha iyi yaparım’ yarışı olarak görüyorum. Şu anda il başkanlığına aday olan ve olacak arkadaşlarımız var. Kişisel olarak şunu söyleyebilirim; ben daha iyi yapacağıma inandığım için adayım. Şu anda küskün olan arkadaşlarımızın da hepsini toplayacağız. Bir bayrak yarışında olduğumuzu ve hepimizin ortak hedefinin, genel başkanımız önderliğinde partimizi yukarı taşımak olduğunu söyleyeceğiz. Bu yolda beraber yürümeli, beraber büyümeliyiz. Bizim arzumuz bu yönde. Hiç kimse bizim için öteki değil. Herhangi bir kimseyi ötekileştirdiğimiz anda bu parti büyümez, küçülür. Bizim arzumuz herkesi bu partinin çatısı altında toplamak. Hiç kimse, başka bir grubun içerisinde diye değersiz değildir. Onlar da bu işi yapabileceğine inandığı için yola çıkmış insanlar. Biz sakin olacağız, yol arkadaşı olarak göreceğiz o insanları. Böyle yürüyeceğiz ve ben hepsini toplayacağımızı, başarılı olacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Adsız tasarım (17)-1

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM