AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Şehir Buluşmaları 2023” programı kapsamında Aksu’da tarım sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi. Programa AK Parti Antalya Milletvekillleri İbrahim Ethem Taş, Tuba Vural Çokal ve Atay Uslu ile MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keyik Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Niyazi Alkan, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve AK Parti Aksu İlçe Başkanı Tevfik Fuat Cebeci katıldı.

KARARI VERECEK SİZSİNİZ

Başkan İsa Yıldırım Başkan İsa Yıldırım

Toprağın her zaman önemli olduğunu belirten Binali Yıldırım, Antalya’nın tarım sektöründe her zaman Türkiye’nin yüzünü güldürdüğünü söyledi. Partisinin kuruluşunun 22’nci yılını geride bıraktıklarını ifade eden Yıldırım, “Geride bıraktığımız 17 seçimde milletimiz sevabımızla, günahımızla karnesimizi verdi. Her seçimde yüzümüzü size karşı 'ak' eyledi. 21 yıllık iktidarın yaptıkları da çok var ama yapamadıkları da var. Demokrasi tarihinde AK Parti döneminin bir başka örneği yok. Bir insan ömrünün dörtte birinden fazla süredir bizimle berabersiniz. Birlikte yol yürüyoruz. Siz göndermeden biz bir yere gidecek değiliz. Kararı verecek sizsiniz yerelde de genelde de" şeklinde konuştu.

HAK ETTİKLERİ DERSİ VERDİK

AK Parti iktidarında başlarına birçok şey geldiğini söyleyen Yıldırım, “Milletimize ne kadar şükran duysak azdır. Bölge ve dünya zor şartlardan geçiyor. 21 yılı geride bıraktık; ama başımıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi. İktidarımızın ilk yılında vesayet odakları Balyoz, Ergenekon gibi dayatmalarla iktidarı alaşağı etmeye çalıştı. Ardından 2008-2009 ekonomik krizi. 2014'te enflasyon yüzde 5'in altına düştü. Türkiye'nin bu sıçrayışı üzerine yine düğmeye bastılar. Gezi olaylarını başlattılar. Bunun da üstesinden geldik. Ardından 17-25 Aralık yargı darbe girişimi ile karşımıza çıktılar. En son da 15 Temmuz hain darbe girişimini yapmaya çalıştılar. Biz, ay yıldızlı bayrağı yere düşürmedik, ezanları dindirmedik. Alçaklara hak ettiği dersi verdik. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bize emanet ettiği bu toprakları hiç kimsenin ellerinden alamayacağını söyledi. Hainlere hak ettiği dersi veren bu yüce milletin bir ferdi olduğum için gurur duyuyorum” dedi.

SAATLER İÇİNDE YETİŞTİK

Kovid-19 salgınının tüm dünyanın düzenini bozduğunu ifade eden Binali Yıldırım, “Öngörülebilirlik kayboldu, belirsizlik hakim oldu. Krizleri yönetebilirsiniz; ama belirsizliği yönetemezsiniz. İşte biz 6 Şubat'ta dünyanın bugüne kadar karşılaştığı en büyük felaketle karşılaştık. 13 milyon insanın doğrudan etkilendiği bu felaket, başka bir ülkenin başına gelseydi hiçbir şey yapamazlardı. Ama hamdolsun bu millet ve başındaki bu devlet öylesine hızlı hareket etti ki zamanla yarıştık. Orada enkaz altındakilerin, yardıma ihtiyaç duyanların imdadına saatler içinde yetiştik” diye konuştu.

BİZE GÜVENMEYE DEVAM EDİN

Enflasyonla mücadeleye büyük önem verdiklerinin altını çizen Yıldırım, şöyle konuştu: “Yüksek enflasyon' diye bir sorunumuz var. Bunun da en büyük mağduru sabit gelirli insanlardır. Tarımda, sanayide, hizmet sektöründe; üretenler mutlaka karşılığını alıyor. Bunu görüyoruz. Erzincan'a da Sivas'a da Kars'a da gittim. Her yerde üretici memnun. Çünkü enflasyon olsa bile ürünü de o derece para ediyor. Sabit gelirliler en fazla etkileniyor. Onların da yükünü hafifletmek için elimizden geleni yapıyoruz. Üç yıllık ekonomi programı açıklandı. Enflasyonla mücadele birinci konu olarak gündeme oturdu. Önümüzdeki senenin ortalarında enflasyonda gözle görülür bir gerilemeye şahit olacağız ve 2025, inşallah enflasyonun tek haneli olacağı yıllar olacak. İnşallah başka öngörülmedik bir gelişme olmaz ise; çünkü bölge fokur fokur kaynıyor. Bunu başaracağız. Siz, bize güvenmeye devam edin. Üretmeye devam edin, karşılığını her zaman alacaksınız".

367442188_7099113670102042_2339040204445075081_n

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM