Yolumuza devam edeceğiz Yolumuza devam edeceğiz

Türkiye’nin yaşadığı sıkıntıların herkes tarafından bilindiğini söyleyen Durmuş Kaplan, bu düzenin değişmesi için katkı sağlamak amacıyla aday adayı olduğunu ifade etti.

DEVRAN TERSİNE DÖNMELİ

Vatandaşın alım gücünün her geçen gün azaldığını söyleyen Durmuş Kaplan, “Her geçen gün ekonomik sıkıntılar artarken, alım gücü her geçen gün azalıyorken, adalet sisteminde ki yanlışlıklar su götürmez bir hal aldı. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in izinde, sistemin artık değişme vaktinin geldiğine inanarak hep beraber bu kötü gidişata ‘dur’ demek için çocuklarımız, gençlerimiz ve geleceğimiz için kutlu bir yola çıktım. AK Parti iktidarında, insanların alım gücünün düştüğünü bizzat görüyor ve saraydakiler ejder meyveli smoothie ile beslenirken vatandaşın günlük beslenmesini idame ettirememesi zoruma gidiyor. Yaklaşık 14 yıldır diyetisyenim. Normal bir bireyin günlük asgari beslenme maliyeti 120 lira. Aylık ise 3600 lirayı aştı. 4 kişilik bir ailenin aylık beslenme maliyeti asgari 14 bin 400 lira.İnsanlara hastanede diyet yazarken gözlerinden, ‘Hocam yazacağın diyet bütçemi aşmasın’ mesajını okuyorum. Artık bu devran tersine dönmeli. İYİ Parti iktidarı haksız yiyenlerin, vatandaşın hakkını yiyenin ekmeğiyle oynayacak” dedi.

GENÇLER UMUTSUZ

Gençlerin umutlarını yeşerteceklerini ifade eden Kaplan, “AK Parti iktidarı, gençleri umutsuzluğa itti. Üniversite mezunu gençler iş bulamamaktan kara kara düşünüp saç ağarırken, malum kişiler bu gençlerin kalitesiz olduğu için iş bulamadığını belirtiyorken, lise terk pudra şekerini  hortumlayan, onlara göre kaliteli sayılanların AK Parti Genel Merkezi’nde kıyak maaşlı işler bulduğuna şahit oluyoruz. Bizler genelde ve yerelde İYİ Parti’nin yetişmiş kadroları olarak ülkemizi düştüğü darboğazdan çıkarmaya hazırız. Geleceğimizin devleti gençlerimizi yanımıza alarak ülkemizi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi adaletli, müreffeh ülkeler içerisine sokacağız” diye konuştu.

ÇİFTÇİ ÜRETİMDEN KORKUYOR

Çiftçinin üretim yapamaz hale geldiğine değinen Kaplan, “AK Parti iktidarında çiftçinin alın teri kurutuldu.Üreticinin üstüne kambur oldular. Çiftçilerin emeğini azımsayarak tarıma ve çiftçiye ihanet ettiler. Çiftçinin alın terinin karıştığı bu topraklarda, çiftçiler filizlenmedikçe geleceğimiz gençlerimiz nasıl güvende olacaktır? Artık insanlarımız ekonomik şartlar nedeniyle üretim yapmaktan korkar hale geldi. Enflasyonla mücadele adı altında çiftçinin ekmeğiyle oynuyorlar. Tarım, milli politika olmak zorundadır. Bunun en bariz örneğini covid döneminde gördük. Avrupa’da ülkeler çiftçilerine teşekkür mektubu yazarken; bizde ise çiftçiye ‘ananı da al git’ denmiştir” ifadelerini kullandı.

İRADEMİZ TAM

Kaplan, sözlerini şöyle tamamladı: “Atatürk'ümüzden aldığımız ilhamla, Cumhuriyet değerlerimizden aldığımız feyzle, milletimizin kutlu iradesinden aldığımız güçle biz varız. Önümüzdeki seçimleri kazanarak Cumhuriyetimizin 100. yılında memleketimizi hak ettiği konuma taşıma iradesi tamdır”

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM