Türkiye’nin genleriyle oynandığını belirten Kenan Yıldız, Türkiye Cumhuriyeti kimliğinin ayaklar altına alındığını söyledi. Eksiklerini ve hatalarını konuşacaklarını ifade Yıldız, önümüzdeki süreçte de Türkiye Cumhuriyeti’nin sigortası olmaya devam edeceklerini belirtti.

KİMLİĞİMİZ AYAKLAR ALTINA ALINMIŞ

Türkçe bilmeyen insanların oy kullandığını söyleyen Yıldız, “Solak’ta, Dumanlar’da, Cihadiye’de ve daha birçok yerde Türkçe konuşmayı bilmeyen, Türkçe yazı yazmayı bilmeyen Suriyeliler; ellerinde Türkiye Cumhuriyeti kimliğiyle oy kullandı. Bu insanların elbette ki yaşama hakkı ve özgürlükleri var; ama nasıl oluyor da benim ülkemde oy kullanma hakları oluyor? Nasıl oluyor da benim ülkemin kaderini belirliyor? Bizim insanımızın Suriyeli ile bir farkı yok. Kimliğimiz ayaklar altına alınmış. Sığınmacılar ve dışarıdan oy kullananlar, ülkemizin kaderine yön veriyor. Bizim insanımız da bu insanların oy kullandığı yere oy kullandı. Ben buna üzülüyorum” dedi.

ÜLKEMİZİN GENLERİYLE OYNANIYOR

Ülkenin gittiği noktanın kaygı verici olduğunu ifade eden Yıldız, “Ben, Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanmasına hiçbir zaman tepki göstermiyorum. Demokrasiden bahsediyorsak; tabiki de milletin kararına saygı duymamız gerekiyor. Ancak bu milletin değil, maalesef dışarıdan gelen insanların kararı. Bu ülke nereye gidiyor? Bu noktada kaygılanıyorum. Ülkemizin genleriyle oynanıyor, genetik yapısı bozuluyor. Nasıl sebzede meyvede GDO varsa; Türkiye’nin üzerinde de şu an GDO var. Bizim milletimiz bunu görmüyor, buna üzülüyorum” diye konuştu.

ÜLKEMİZİN DİNAMİKLERİNİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Aksu’ya yenilik gerekiyor Aksu’ya yenilik gerekiyor

Yıldız, ülkenin dinamiklerini savunmaya devam edeceklerini belirterek, “Eksiklerimizi, hatalarımızı tartışırız, konuşuruz. O ayrı bir konu. Ancak hiç kimse şunu unutmasın; biz bu ülkenin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her zaman sigortası olduk, bundan sonra da sigortası olmaya ve bu ülkenin dinamiklerini savunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM