Başkan İsa Yıldırım Başkan İsa Yıldırım

İYİ Parti İl Başkanı Afşin Karacan, Muratpaşa İlçe Başkanlığı’ndan istifa ederek CHP’ye geçen Erdal Özçivi’yi eleştirdi. Özçivi’nin, İYİ Parti ile alakası kalmaması rağmen partililere kendisini İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı olarak takdim eden ve onları CHP’ye davet eden SMS’ler gönderdiğini belirten Başkan Karacan, “Böyle bir aymazlık olamaz, bunun adı resmen sahtekarlık” açıklamasında bulundu.  

 ‘UCUZ SİYASET’ VURGUSU

İYİ Parti İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, siyasette her zaman doğruluk ve dürüstlük ilkesinin öne çıktığını ifade etti. Bazı kesimlerin ucuz siyaset anlayışıyla hareket ettiğine dikkat çeken Başkan Karacan, bu anlayışın kimseye bir şey kazandırmayacağının altını çizdi. İYİ Parti olarak doğru ve dürüst siyaset anlayışıyla gerçeklerden kopmadan vatandaşların yanında olmayı sürdüreceklerine değinen Karacan, Muratpaşa İlçe Başkanlığı’ndan istifa ederek CHP’ye geçen Erdal Özçivi’yi eleştirdi.

BUNUN ADI RESMEN SAHTEKARLIK

Özçivi’nin İYİ Parti ile alakası kalmaması rağmen partililere kendisini İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı olarak takdim eden ve onları CHP’ye davet eden SMS’ler gönderdiğini belirten Başkan Karacan, “Böyle bir aymazlık olamaz, bunun adı resmen sahtekarlık. Biz siyasete 3’üncü bir yol olmak için girdik. Şahsi menfaatler için beklentimiz olsaydı bu çatı altında toplanmazdık. Görüyoruz ki; bazı arkadaşlar şahsi menfaatleri için partilerini yarı yolda bırakmaktan çekinmedikleri gibi sahtekarlık yapmaktan da hiç gocunmuyor. Kimse İYİ Parti üzerinden siyaset yapmasın, buna izin vermeyiz” diye konuştu.

İŞTE O MESAJ

Partisinden istifa ederek CHP saflarına katılan Erdal Özçivi’nin İYİ Partililere attığı mesaj ise şu şekilde: “İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı olarak şahsım Erdal Özçivi ve yönetimi kurulu arkadaşlarımla birlikte Antalya’mızın, Muratpaşa’mızın birleştirici gücü Belediye Başkanımız ve CHP Muratpaşa Belediye Başkan adayımız Ümit Uysal’ı destekleyeceğimizi kamuoyuna ilan ederiz. Bu ittifakta Muratpaşa halkımız yer alıyor. Yol arkadaşlarımız, dostlarımız bizimle. Başkanımız Sayın Uysal’ın da dediği gibi ’oy birliğini’, ‘güç birliğini’ kurduk, el ele verdik. Muratpaşamızın ve Türkiyemizin ihtiyacı olan oy birliğine güç birliğini kurduk. Şimdi yeni hedefler için hep birlikte daha ileri adımlar atacağız. Hayırlı olsun.”

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM