Başkan İsa Yıldırım Başkan İsa Yıldırım

Bir dizi programlara katılmak üzere Antalya’ya gelen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, seçime yönelik çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdüğünü ifade etti. Adaylarının ve kararlarının belli olduğunun altını çizen Destici, seçimin ardından güçlü bir temsille TBMM’de yer alacaklarını belirtti.

KENDİ ADAYLARIMIZLA YER ALACAĞIZ

İttifak olduğu için baraj problemi yaşamayacaklarını ifade eden Mustafa Destici, “2023 yılında yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için BBP olarak saha çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Bizim adayımız da kararımız da belli. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan, kararımız da Cumhur İttifakı. Cumhur İttifakı ile birlikte seçimlere katılacağız. Partimiz, bu seçimlerde Cumhur İttifakı içerisinde kendi adı, amblemi ve adaylarıyla yer alacak. İttifak olduğu için bir baraj problemi de yaşamayacağız. İnşallah seçimler sonrasında güçlü bir temsille de mecliste yer alacağız. “Güçlü devlet, milli iktidar” sloganıyla da Büyük Türkiye idealine doğru yürüyüşe de katkı sağlamaya devam edeceğiz. İnşallah Büyük Türkiye idealini de Cumhur İttifakı ile birlikte, milletimizin de desteğiyle hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

ANTALYA’DA DA UYUMU YAKALAYACAĞIZ

Yerelde uyumu güçlendirmek için çalıştıklarını ifade eden Destici, “Cumhur İttifakı’nın bütün paydaşları kıymetlidir. Dolayısıyla küçük-büyük tabirleri bizim dışımızda, ittifak partileri dışında yapılan tanımlamalardır. En çok da Millet İttifakı ya da altılı masa bileşenleri ve onun uzantıları  tarafından yapılan tanımlamalardır. Dolayısıyla bu değerlendirmeler bizim dışımızdadır. Yerelde ekseriyetle büyük bir uyum var; ama uyum eksik olan yerlerde de biz bu uyumu en üst seviyeye çıkarmak için gayret gösteriyoruz. Bu gayretimize de devam edeceğiz. Seçim yaklaştıkça, diğer illerimizde olduğu gibi Antalya’da da tam bir uyum göreceksiniz” şeklinde konuştu.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM