Bu neyin acelesi? Bu neyin acelesi?

IMG_9877

Aksu Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Halil Şahin başkanlığında yapıldı. Toplantıda meclis toplantısının canlı yayınlanmasıyla ilgili madde komisyondan geldiği şekliyle oy çokluğuyla kabul edilirken; İYİ Parti Grup Sözcüsü Gökhan Kaplan, konuyla ilgili tam bir çalışma yapılmadığını savundu. Başkan Halil Şahin ise, komisyonlara her zaman güvendiklerini belirtti.

'TEKRAR İNCELENSİN' TALEBİ

İlgili maddede söz alan İYİ Parti Grup Sözcüsü Gökhan Kaplan, "Bu konuda tam bir çalışma yapılmadığını, tam bir teklif alınmadığını görüyoruz. 250 bin lira teklif konuşulmuş, 13 bin dolarlık teklif var. Biz sorduğumuzda ise bu işin 30 bin lira civarında bir rakamla halledilebildiğini gördük. Bir karışıklık söz konusu. Komisyona geri gönderilmesini ve tekrar incelenmesini talep ediyoruz. Küçük çocuklar küçük cihazlarla yayınlar yapıyor, biz de bunu yapabiliriz" dedi.

KOMİSYONLARIMIZA GÜVENİYORUZ

Belediye Başkanı Halil Şahin ise, canlı yayın yapılmasa bile herkesin istediği bilgiye ulaşabildiğini söyledi. Şahin, "Canlı yayının 180 bin lira civarında bir maliyeti var. Komisyondaki arkadaşlar da mutlaka gereğini yapmıştır, Mali Hizmetler Müdürlüğü'ne de sorulmuştur. Komisyondaki bir arkadaşımız konuyu farklı değerlendirmiş. Belediyenin de elindeki parayı nereye harcayacağıyla ilgili sorumluluk taşıyan Mali Hizmetler Müdürlüğü var. Onlara fikir sorulmuştur, biz de komisyonlarımıza her zaman güveniriz. Komiyondan gelen bir rapor tekrar komisyona gitmez" ifadelerini kullandı. 

İlgili rapor, oy çokluğuyla kabul edildi.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım