Gençlik Çalışmaları Başkanı Ateş, "Eğitim kurumlarında çok sayıda arkadaşımız beslenme sorunu yaşıyor. Onlara bir nebze de olsa yardımcı olmak istedik" dedi.

İlk orta, lise ve üniversitelere yaşanan beslenme sorunu hat safhaya çıktı. İktidar ise ısrarla okullarda beslenme sorunu yaşanmadığını iddia ediyor. Öğrencilerin beslenme sorununa duyarsız kalmayan Deva Partisi Antalya Gençlik Çalışmaları Başkanlığı, Akdeniz Üniversitesi Meltem girişi önünde çorba ikramı yaptı. Çok sayıda üniversite öğrencisi çorba dağıtımından faydalandı. 

YOKSULLUK ÖĞRENCİLERİ VURDU

Enflasyon ve ekonomik krizle birlikte toplumun iyice yoksullaştığını belirten Gençlik Çalışmaları Başkanı Erdem Ateş, yaşanan yoksulluğun en çok memleketlerinden uzakta eğitim gören üniversite öğrencilerini vurduğunu söyledi. Akdeniz Üniversitesi'nde sınav dönemi olduğunu vurgulayan Ateş, "Öğrenci kardeşlerimiz sınava karınla aç girmesin. Bir sıcak çorba ile içleri ısınsın. Memleketten uzakta kendilerini gurbette hissetmemeleri için çalışıyoruz. Çünkü bu ülkenin her tarafı bizim" dedi. 

BARINMA VE BESLENME SORUNU 

İsa Yıldırım görevi devraldı İsa Yıldırım görevi devraldı

Daha önce de barınma sorununa tepki göstermek için üniversite önünde eylem yaptıklarını hatırlatan DEVA Gençlik Çalışmaları Başkanı Erdem Ateş, "Barınamayan, aç kalan, gelecek kaygısı duyan gençlerimize biz sahip çıkacağız. DEVA iktidarında tek bir öğrenci aç uyumayacak, barınma sorunu yaşayamayacak. Barınma sorunu nedeniyle gençlerimizin tarikat ve cemaat yuvalarına düşmesine, orada öldürülmesine izin vermeyeceğiz. Ülkenin devası olmak için geliyoruz" şeklinde konuştu. 

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM