Antalya Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, AK Parti Grup Sözcüsü Ali Çetin, ulaşım esnafının mazot fiyatları nedeniyle mağdur olduğunu ve Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda çalışması olmadığını söyledi. Ulaşım esnafını hiçbir zaman mağdur etmediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise, AK Partililerin bu konuda konuşmaya hakkının olmadığını ifade etti. Bu sözlerin ardından, ikili arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

ULAŞIMLA İLGİLİ ÇALIŞMANIZ YOK

AK Parti Grup Sözcüsü Ali Çetin, ulaşım esnafının sıkıntılı olduğunu belirterek, “Ulaşıma karşı ilgisiz duruşunuz nedeniyle esnaf aracını çekti. Halk mağdur, esnaf mağdur. Üç senedir Antalya’nın başındasınız. Ulaşımla ve trafikle ilgili birç çalışmanız yok. Ulaşım esnafının artan mazot fiyatları karşısında mağdur olmaması için birçok ilde çalışma yapıldı. Siz ise Kasım ayından beri ulaşım esnafımızın haklarını ödemiyorsunuz. Kasım ayından beri ödenmeyen para her ne hikmetse, ulaşım esnafının AK Parti İl Başkanı’nı ziyaret etmesinden 15 dakika sonra hesaplara yatmıştır. Ulaşım esnafı, bizi ziyaret ettiğinde paraları hesaplarına yatacaksa; ulaşım esnafımızı her ay partimizde misafir edelim, paraları yatsın” şeklinde konuştu.

HİÇ Mİ SIKILMIYORSUNUZ?

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise, ulaşım esnafını mağdur etmediklerini söyledi. Böcek, “Sizin ulaşımla ilgili bir şey söylemeye nasıl hakkınız oluyor? ‘Biz ulaşım esnafına karşı ne yaptık?’ diye hiç düşünmüyor musunuz? Ben göreve geldiğimden beri paralarını ödüyorum. Sizin demenizle para ödemedim. Mazotun litresi 25 liraya gidiyor. Biz, mazotta ÖTV’yi kaldırın diyoruz. Hiç mi sıkılmıyorsunuz? Ben 23 yıllık başkanlık dönemimde, ulaşım esnafımızı dün de bugün de mağdur etmedim. Yarın da etmeyeceğim. Onlarla ilgili siyaset yapamazsınız. Çatlasanız da patlasanız da böyle laflarla bir yere gelemeyeceksiniz” ifadelerini kullandı.

GERGİNLİK TIRMANDI

Bu sözlerin ardından, Başkan Böcek ile Ali Çetin arasındaki gerginlik iyice tırmandı. Sorduğu soruya cevap alamadığını belirten Ali Çetin, “Milletvekili adayı mı olacaksınız, bilemem. Soruma cevap vermek yerine ülke gündemiyle alakalı konuşuyorsunuz” dedi. Başkan Böcek ise, “Çok beklersin, eline tutuşturulan kağıttan okumaya devam et” şeklinde yanıt verdi. Ali Çetin ise, “Haddinizi bilin, ben eline kağıt tutuşturulacak meclis üyesi değilim” derken, Muhittin Böcek de “Esas sen haddini bil” ifadelerini kullandı.

Yaşanan gerginliğin ardından, meclis gündemine geçildi.

Öç alma duygusuyla yapıldı Öç alma duygusuyla yapıldı

piabet
Editör: Yağmur Naz Yıldırım