Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksu İlçe Başkanı Hamza Erdem, 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlere iyi bir şekilde hazırlandıklarını söyledi. Erdem, sosyal demokratların belediyecilik anlamında Türkiye’de bir numara olduğunu ve bunu Aksulu vatandaşlara en iyi şekilde anlatacaklarını ifade etti.

Kent Konseyi’nin Genel Kurulu yapıldı Kent Konseyi’nin Genel Kurulu yapıldı

SEÇİME HAZIRIZ

Kenan Yıldız’ın belediye başkan aday adaylığı için istifa etmesinin ardından, 14 yönetim kurulu üyemizin oy birliğiyle ilçe başkanlığı görevine seçildim. İlk andan itibaren de yönetim olarak seçim çalışmalarımıza hız verdik. 30 yıldır CHP’nin içerisindeyim. Tüm kademelerde görev aldım ve ilçe başkanlığımdan önceki 13 yıllık süreçte ilçe başkan yardımcılığı görevini yürüttüm. Dolayısıyla; parti disiplinini, seçimlerin ne şartlarda yapıldığını ve nasıl hazırlanılması gerektiğini çok iyi bilen birisiyim. Yerelde ve genelde, partimizin söylemlerinin bölgelere göre hassasiyetlerini ve insanların düşüncelerini analiz edebilecek bir örgütümüz var. Sandık güvenliği konusuna çok iyi çalıştık. Sandık görevlilerimizin tamamı şu anda hazır. Sandık sayımıza göre, görevli arkadaşlarımızın sayısını da belirleyeceğiz. Kısacası, hiçbir eksiğimiz yok. Sandığı bugün önümüze koysalar, hiçbir eksik olmadan seçime girebiliriz.

AKSU’DA İDDİALIYIZ

Önümüzdeki süreçte mahalle temsilcilerimizle bir toplantı yapacağız. Çalışma şeklimiz ve anlayışımızla birlikte, önümüzdeki yerel seçimlerin ne kadar önemli olduğunu anlatacağız. Aksulu vatandaşlarımıza da şunu söylüyorum; mesela Serik, yıllarca sağ partiler tarafından yönetildi. Manavgat’ta ise ağırlıklı olarak sosyal demokrat belediyecilik anlayışı hakim oldu. Bu ilçeler arasında kentleşme ve sosyal hayat anlamındaki fark ortada. Manavgat’ın çok daha fazla gelişti. Sosyal demokratlar, belediyecilik anlamında her zaman Türkiye’de bir numaradır. Biz de Aksu’da, vatandaşlarımıza bunu anlatacağız. Henüz partimizin adayı netleşmedi; ama adayımız netleştiği zaman vatandaşlarımızın da bizim mücadelemize katkı koyacaklarına inanıyoruz. Bir de şöyle bir gerçek var; 2018 yılından bugüne baktığımız zaman, Aksu’da oy trendi anlamında en yükselişte olan parti biziz. Şu anda Aksu’da birinci partiyiz. 100 yıllık geçmişe sahip bir partiyiz. Gelenek ve göreneklerimiz var. Bununla birlikte; Genel Başkanımızın tüm vatandaşlarımızı baba evine davet etmesi, bizim motivasyonumuzu bir tık daha yukarıya çekti. O nedenle iddialıyız. 31 Mart 2024’te Aksu’yu sosyal demokratik anlayışıyla buluşturacağız. Bu konuda halkımıza söz veriyoruz.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM