İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il ve esnaf ziyaretleri kapsamında Antalya’ya geldi. Kapalıyol ve Kültür Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan ve esnafı ziyaret eden Akşener, yoğun bir kalabalığa seslendi. 2020 yılından beri şehir şehir tüm esnafı gezdiğini belirten Meral Akşener, seçmenin velinimet olması için bu yola çıktığını ifade etti.

IMG_2333

YOLCULUĞUMUZDA HERKESİ DİNLEDİK

2020 yılından beri toplumun tüm kesimlerini dinlediğini belirten Akşener, “2020 yılında Antalya’da başladığımız esnaf gezilerimizin, ikinci turuna başladık. Bu yolculuğa çıkma ve Antalya’yı ilk durak olarak tercih etme nedenim şuydu; Antalya; turizmin, tarımın, çiftçinin, köylünün, şehirlinin ve sanayinin bir arada bulunduğu nadir şehirlerden birisi. Bu yolculuğumuzda çiftçiyi dinledik. Esnafı dinledik. İşsiz genci dinledik. 92 puanla atanamayan genci dinledik. Kendisi 92 puanla atanamamış; ama enteresan bir biçimde 58 puan alan arkadaşı atanmış. Çünkü 92 puan alan gencin dayısı yoktur. Ama 58 puan alan gencin dayısı vardı. Büyük bir haksızlıkla karşı karşıya olduğumuzu gördük. ‘Şuculuktan’, ‘Buculuktan’ kurtulup, seçmenin velinimet olması için çıktığım bu yolculukta bugün geldiğim nokta; işte burası. Allah her birinizden razı olsun” dedi.

Muratpaşa’da 23 Nisan coşkusu Muratpaşa’da 23 Nisan coşkusu

IMG_2271

UMUTSUZLUĞA MAHKUM ETTİLER

İktidarın bir yüzükle geldiğini ifade eden Akşener, “Bundan yıllar evvel bir yüzükle yola çıktılar. Dendi ki; ‘Bu yüzükten başkası olursa, bilin ki ben yanlış işler yapmışım’. Şimdi bu yüzüğün yanında neler oldu? Gemicikler oldu, beşli çeteler oldu, 24 milyar lirayı sizin cebinizden alıp başkasının cebine koydu. Nisan ayında gübre atamadı çiftçi. Tarım ölüyor, besicilik ölüyor, süt üreticiliği ölüyor. Sizin işleriniz can çekişiyor. Gençler umutsuz, bu ülkeden gitmek istiyor. Aziz Türk Milleti; bu yüzükle geldiler, sizleri umutsuzluğa mahkum ettiler. Beş maaş alan danışmanlar ürettiler. O beş maaş alan, yan gelip yatan danışmanlar; garibanı sokakta tekmeledi. Bir yüzükle geldiler, bakan yardımcılarının maaşları 314 bin lira oldu. Haram olsun. 3600 için söz verdiler, yalan söylediler. EYT’lilere söz verdiler, yalan söylediler. Emekliyi açlığa mahkum ettiler. Emekliye yok, EYT’liye yok, çiftçiye yok, besiciye yok, elektriği kesilmiş ailelere yok; beşli çeteye var. Elektriği kesilmiş aileler var bu ülkede. Onların  elektrik parasının karşılığı, beşli çetenin sadece ikisinin vergisinin silinmesi kadar. Ondan bile az. Böyle bir ülke olduk” şeklinde konuştu.

_MG_2424

DEMOKRASİYLE YIKACAĞIZ

Türkiye’deki düzeni demokrasiyle değiştireceklerini söyleyen Akşener, şöyle konuştu: “Kadınlar diyor ki; ‘Adalet istiyoruz’. Onların sesine ses olacağız. Artık seçmen velinimettir. El ele vereceğiz. Önce bu bizi birbirimize düşüren siyasetçi takımını, bu düzen üzerinden kurdukları bu harami düzeni birlikte yıkacağız. Hep beraber sandıkta yıkacağız, helal oylarınızla yıkacağız. Demokrasiyle yıkacağız. Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet ve demokrasi. Bir yılımız kaldı. İster önce, ister zamanında. En geç bir yıl sonra, az kaldı. Seçmenin sesini duyacaklar, gencin sesini duyacaklar. Bunun yolu sandıkta helal oylarınızla, demokrasiyle bu sistemi değiştirmektir. İnşallah başaracağız”.

IMG_2505

_MG_2168

IMG_2511

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM