Cirit, Durmuş Kaan Şahin’e desteğini açıkladı Cirit, Durmuş Kaan Şahin’e desteğini açıkladı

Basın açıklamasına Aksu İlçe Başkanı Kenan Yıldız, Aksu İlçe Kadın Kolları Yönetimi ve partililer katıldı. İlçe Kadın Kolları Başkanı Elif Öz, seçimin bir referandum niteliğinde olduğunu ve kadınlar için hayati önem taşıdığını ifade etti.

BU ZİHNİYETLERİN HEDEFLERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

HÜDAPAR’ın ve Yeniden Refah Partisi’nin inşa etmeye çalıştığı Türkiye’nin karanlık günlere neden olacağını söyleyen Elif Öz, “Cumhuriyet’e savaş açarak parlamenter sistemi eleştirdiler. Kadınları ikinci sınıf vatandaş olarak görüyorlar ve yeni anayasadan bahsediyorlar. Yeni Anayasa’yı 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde biz hazırlayacağız. Kız çocuklarının erken yaşta evlendirilmesinin önünü açmak isteyenler, karma eğitimin zorunluluk olmaktan çıkarılmasını istiyor. Çocuklarımızın eğitim hakkının gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Kadınların kazanılmış tüm haklarına göz diktiler. 6284’ü işlevsiz hale getirmeye çalışıyorlar. Günde en az iki kız kardeşimizin hayattan koparıldığı bu düzende, yasal hiçbir hakkımızın budanmasına izin vermeyeceğiz. “Yalnız ve bekar kadınlar sahiplendirilecek” ifadelerini biz söylemeye utanırken, kadın düşmanı zihniyet bu sözleri “müjde” diye ilan edebiliyor. Sosyal bir hukuk devletinde yaşadığımız gerçeğini yok sayanlar, kadınları sahiplendirme hadsizliğinden bahsediyor. Biz kimsenin sahiplenebileceği bir mal veya hayvan değiliz. Kadınları ötekileştirmeye çalışan bu zihniyetlerin hedeflerine izin vermemeye kararlıyız” dedi.

HAYDİ KADINLAR SANDIĞA

Herkese, özellikle kadınlara sandığa gitme çağrısı yapan Elif Öz, şöyle konuştu: “Daha mazbatasını bile almadan kadın düşmanlığı ortaya koyan Cumhur İttifakı milletvekillerinin nasıl bir yol izleyeceği ortada. Küskün veya umutsuz olduğunu ifade ederek sandığa gitmemeyi düşünenler varsa, neyle karşı karşıya olduğumuzu bir kez daha görsün. Bugünümüz ve yarınımız tehdit altındadır. Bizim de İran’a, Afganistan’a dönüşmemizi istiyorlar. Ülkemizde artık çocuklar ve kadınlar güvende değil. Sandıklara gitmek, oy kullanmak zorundayız. Sandıklara sahip çıkmak zorundayız. Millet İttifakı olarak sandık güvenliği konusunda tüm tedbirlerimizi aldık. Hak, hukuk, adalet için, demokrasi için, Cumhuriyet değerlerimizi korumak için; haydi kadınlar sandığa. Hayatlarımıza, haklarımıza ve hayallerimize sahip çıkalım”.

WhatsApp Image 2023-05-26 at 12.00.51(1)