Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve büyük yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından yardım çalışmalarına başladıklarını söyleyen Ülkü Ocakları Aksu İlçe Başkanı Hüseyin Emre Aydoğan, bölgedeki vatandaşlara hızlı bir şekilde ulaştıklarını ifade etti. Ülkemizin büyük bir felaket yaşadığına dikkat çeken Aydoğan, bu günlerin el ele verilerek atlatılacağını belirtti.

Çocuklar, bayramı coşkuyla kutluyor Çocuklar, bayramı coşkuyla kutluyor

YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTIK

Deprem olduğu andan itibaren bölgede çalışmalara başladıklarını söyleyen Hüseyin Emre Aydoğan, “Depremin ilk günüyle birlikte Aksu’da ciddi bir yardım kampanyası başlattık. Aynı zamanda deprem sabahı dört kişilik ekibimiz Ülkü Ocakları Genel Merkezimizin yönlendirmesiyle İskenderun’a giderek orada bir koordinasyon merkezi kurdu. Bu sayede, buradan gönderdiğimiz yardımlar orada ihtiyaç sahiplerine doğru bir şekilde dağıtıldı. O bölgenin koordinasyonunu sağlayan Ülkü Ocakları Antalya İl Başkan Yardımcımız İbrahim Öz’e ve Ülkü Ocakları Aksu İlçe Başkan Yardımcımız Taner Kaya’ya da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Çok ciddi bir emek verdiler. Ben de beşinci günün sonunda yüklediğimiz son yardım tırıyla birlikte yola çıktım. İskenderun’un merkezi yerine, daha soğuk olan yayla bölgelerine giderek yardımların koordineli bir şekilde dağıtılması noktasında emek verdim. Bize düşen görevlerimizi tamamladıktan sonra, bölgedeki yardımları oradaki Ocaklarımıza teslim ederek Antalya’ya döndük. Bu süreçte bize destek olan AK Parti Burdur Milletvekilimiz Bayram Özçelik, AK Parti Eskişehir Milletvekilimiz Emine Nur Günay ve Belen İlçe Kaymakamımız Mahmut Sami Yılmaz’a da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

BİRLİKTE ATLATACAĞIZ

Türkiye’nin ciddi bir felaket yaşadığını vurgulayan Aydoğan, “Bundan sonraki süreçte de Ülkü Ocakları olarak, Tüm Türkiye’de olduğu gibi burada da depremzedelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülke olarak gerçekten büyük bir felaket yaşadık. İnşallah devletimizin ve milletimizin el ele vermesiyle bu zor günleri de atlatacağız” diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-02-20 at 18.41.26WhatsApp Image 2023-02-20 at 16.29.49WhatsApp Image 2023-02-20 at 16.32.09

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM