Aksu’yu yaşanabilir bir ilçe yapmak hedefiyle yola çıktıklarını ve 7 yıllık süre içerisinde uzun bir yol kat ettiklerini belirten Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, uzun süredir Aksu gündemini meşgul eden mesire alanı projesinin ihale tarihinin de belli olduğunu söyledi. Başkan Şahin, 420 dönümlük bir alanda tüm Antalya’ya hitap edebilecek bir alan yaratılacağını ifade etti.

CİDDİ YOL KAT ETTİK

Aksu’da birçok sıkıntıyı çözdüklerini söyleyen Halil Şahin, “Biz Aksu’da bir yol haritası belirlemiştik. Bunun içinde hayırsever, medya, meclisimiz, büyükşehir, iktidar ve devlet var. Zaten bu zamana kadar hepimiz olduğumuz için Aksu’da birçok sıkıntıyı çözdük. Vatandaş, bizden yaşanabilir bir ilçe yaratmamızı istiyordu. Bununla ilgili ne kadar mesafe aldık diye bakıldığı zaman; Aksu’da 7 yıl içerisinde cidi bir yol kat edildiğini görüyoruz. Herkes bunu takdir ediyor. Ancak yeterli değil. Aksu’da mülkiyetle ilgili sıkıntıları çözmeden kalıcı hizmetleri yapmamız mümkün değildi. Geçmişten gelen yanlış, hukuksuz imar uygulamalarından gelen sıkıntıları çözdük. Şu an dikkat ederseniz, sıkıntıları çözdüğümüz yerlerde inşaatlar mısır patlaması gibi devam ediyor. Aynı zamanda projelerimiz de devam ediyor. Kültür merkezimizi hazırladık. İhalesi yapılacak şekile geldi. Hiç olmayan yerlerde 80’e yakın park yaptık. Kapalı pazaryerleri yapıyoruz. Hastane inşaatımız devam ediyor. 10 ay içerisinde kaba inşaatı bitmiş olacak, 2024 Nisan ayı sonuna kadar hastanemiz bitmiş olacak. Güzelyurt mesire alanımız vardı; hep konuşuyorduk. Mesire alanının ihalesi de 24 Aralık’ta yapılacak. İsteyen herkes ihaleye katılabilir. Orada 420 dönümlük bir alan, mesire alanı olacak. Sadece Aksu’ya değil, her yere hitap edebilecek bir konumu var” dedi.

ÇAMUR ATANLAR AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAK

Aksu’da 23 Nisan coşkusu Aksu’da 23 Nisan coşkusu

Süreci şu ana kadar çok iyi götürdüklerini; ancak yapılan hizmetlere çamur atanlar olduğunu ifade eden Şahin, “Aksu bizim ilçemiz, yapılacak çok iş var; ama omuz vermesi gereken çok sektör var. Aksu’da yaşayan herkesin sağduyulu davranması gerekiyor. ‘Hizmet yapılmazsa, bunlar başarısız olursa tekrardan bize de bir iş düşer mi?’ diye klasik bir siyaset anlayışını taşıyan, bu şekilde siyaset yapan; yaptığını zannedenler var. Bunların dedikodularını, çamur atmalarını hep görüyoruz. Özellikle de nerede Aksu’nun önünü açacak bir proje varsa, can alıcı yerlerde buradaki memurları da sıkıntıya sokacak şekilde basın açıklaması yapıyorlar. Bunlarla uğraşıp da, Aksu Belediyesi’nin çevirdiği bütçeyi sıkıntıya sokacak işlerde rampa yaptıklarını hep görüyoruz. Süreci bu zamana kadar çok iyi götürdüğümüz gibi bundan sonra da götüreceğiz. Götürmek mecburiyetindeyiz. Aksu bir mozaik, Türkiye’nin her yerinden insan var. Vatan, millet, ülke bütünlüğü, burada yaşayan insanların refah seviyesinin arttırılabileceği yaşanabilir bir ilçe beklentisi olduğunda; sağduyulu kesim yüzde 70’tir. Bu kadar sağduyulu bir kesimin olduğu ortamda, onlar da bu saatten sonra amaçlarına ulaşamayacaklardır” şeklinde konuştu.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım