A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Deniz Kesdi ve İşyeri hekimi Dr. Ali Aktuğ’un da yer aldığı toplantıda; daha önceki kurul toplantılarında alınan kararlar gözden geçirildi, iş yeri hekimi ve işyeri uzmanlarının saha tespitleri değerlendirildi, kaza ve ramak kala olayları incelenerek, mevzuattaki değişikliklerle ilgili bilgilendirme yapıldı.

Şaibenin olduğu yerde yokuz Şaibenin olduğu yerde yokuz

Aksu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu Toplantısında konuşan A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasuh Boztepe iş sağlığı ve güvenliği konusunda personel eğitiminin önemine dikkat çekti. Boztepe ayrıca iş yeri ekipmanlarının bakım ve periyodik kontrollerinin düzenli olarak yapılması, kişisel donanımların zimmetli olarak verilmesi gibi önemli konulara değindi.

İş verimliliği ve çalışan motivasyonunun, iş güvenliğinin bütün unsurlarıyla yerine getirilmesiyle sağlanabileceğini dile getiren Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin “Belediye olarak çalışmalarımızı hiç aksatmadan yerine getiriyoruz, bunu yaparken iş sağlığına ve çalışanlarımızın güvenliğine büyük önem gösteriyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın iş güvenliğini sağlamak, güvenli çalışma alanları oluşturmak bizim en büyük önceliğimiz. Hiçbir şey çalışanlarımızın sağlığından ve can güvenliğinden önemli değil” dedi.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM