Ata sporuna tam destek Ata sporuna tam destek

TEK TEK TESPİT EDİLDİ

Aksu Belediyesi, Kundu ve Kemerağzı bölgesinde yıllardır kangren haline gelen ve turizmi olumsuz etkileyen işgallere “Dur” dedi. Kaldırım, yol ve diğer kamusal alanları işgal eden kaçak ve ruhsatsız yapılar tek tek tespit edilerek yasal işlem başlatıldı.

KAÇAKLAR KALDIRILIYOR

Turizmcilerden ve bölgedeki esnaf şikâyetlerini de dikkate alan Aksu Belediyesi, bölgede görüntü kirliliğine neden olan tabela, totem, sundurma ve tezgâh gibi unsurlarla, trafik güvenliği ve asayişi de tehdit eden kaçak durumundaki yapılar Zabıta Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerince kaldırılıyor.

KİMSEYİ RAHATSIZ ETMİYORUZ

Çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü belirten Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Turistlere rahatsızlık vermeden, işini düzgün yapan esnafa zarar vermeden sessiz bir şekilde çalışıyoruz. Çalışmalar bittiğinde bölgede huzurlu bir ortamı herkes fark edecek” dedi.

ÖRNEK İLÇE OLACAĞIZ

Bölgedeki denetimsizliğin çarpık ve kaçak yapılaşmaya neden olduğunu, artık bu durumun sona erdirildiğini sözlerine ekleyen Başkan Yardımcısı Çelik, “İlçemizin yasalar çerçevesinde düzenli ve örnek bir turizm merkezi olarak ün yapmasını sağlayacağız” dedi.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM