Babalar gibi satacağız Babalar gibi satacağız

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Harman Medya’yı ziyaret ederek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Şahin, özellikle hastane ve Hükümet Konağı ile birlikte Aksu’nun çehresinin değişeceğini belirtti. Başkan Şahin, muhalefetin hizmetlerin önünü kesmeye çalıştığını; ancak birileri istemese de halka söz verdikleri hizmetleri yapacaklarını ifade etti.

DAHA İŞİMİZ BİTMEDİ

Hastane inşaatının hızlandığını söyleyen Başkan Şahin, “Aksumuz, bizim ilçemiz. Burada yaşayan 80 bine yakın nüfus var. Burada yaşayan insanlar, haklı olarak gelişmiş şehirlerde ne varsa Aksu’da da olsun istiyor. Ben 38 senedir Aksu’da esnaflık yapıyorum, Aksu halkının neredeyse tamamını bire bir tanıyorum. Geçerken uğramış birisi değilim. Bir şey dediysem de mutlaka ayağım yere basarak söyledim. İstediğim siyasi konjonktür sağlanırsa, iyi bir ekibim olursa halkın isteklerini gerçekleştireceğimi söyledim. Aksu’dan belde belediye başkanları geçti. Herkes o günkü şartlarda elinden geleni yapmıştır, Allah razı olsun. Yıllarca halkımız hastane istedi, şimdi yapılıyor. Netice olarak bu hastaneyi Sağlık Bakanlığı yapıyor. Bizden önce Sağlık Bakanlığı ile istişare yapan, hastane yerini hazırlayan olmamış. Biz, önümüzü aça aça geldik. İki kere ihale yaptık, pandemi sürecinde inşaat başlamasına rağmen ihale iptalleriyle karşılaştık. Şimdi zeminde dört kat var, bir kat da üste çıkıyor. Şu anda hastanenin yapılacağına herkes inanıyor. Hastane, Aksu’ya ciddi bir hareket getirecek. Hükümet Konağı’nın da açılmasıyla ilçemiz belli bir seviyeye gelecek. Burada ‘Karanlık Sokak’ dediğimiz bir ortam vardı. Biz bu Karanlık Sokak’ı aydınlatıyoruz. Aslında aydınlandı da diyebiliriz; ama daha işimiz bitmedi” dedi.

NE YAPACAKSAK ONU SÖYLEDİK

Halka verdikleri sözlerin takipçisi olduklarını belirten Halil Şahin, “Biz nerede, ne söz verdiysek hepsinin arkasına düşüyoruz. İki hafta içerisinde üç kez Ankara’ya gittik, hastane çevresinin kamu yararının yenilenmesi gerekiyordu. Bunları çözüyoruz. Arkasına düşersen çözülüyor, oturmakla olmuyor. Pınarlı ve Cihadiye bölgesinde yıllarca tapu sorunu vardı. Biz, ‘Bu tapuları vereceğiz’ dediğimiz zaman inanan yoktu; ama şimdi veriyoruz. Bu tapular verilebiliyor. Atatürk Mahallesi’nde de yaptık bunu. İşte diğer siyaset yapanlardan farkımız bu. Biz, ne yapacaksak onu söyledik. Hizmet hırsızlığıyla, başkasının yaptığı çalışmayı ‘Ben yaptım’ gibi gösterip milletin kafasını karıştırmayla bir yerlere gelinemediğini gösterdik, göstermeye devam ediyoruz. İdarecilik de burada başlıyor. Bazı şeyleri yapıyor olman lazım. Aksu halkını temsil ederken sağda solda yeme-içmeyle vakit geçiriyorsan olmaz. Belediyeyi temsilen hiçbir işin peşinde koşmazsan iş yapılmaz. ‘Vatandaşa hizmet olarak ne yapabiliriz, artısı eksisi ne olur?’ diye düşünmüyorsan Aksu’da belediye başkanlığı falan yapmayacaksın, makamları da işgal etmeyeceksin” diye konuştu.

HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ

Herkesi kucaklayacaklarını ifade eden Başkan Şahin, “Bizim yaptıklarımızı görmek istemeyen, işine gelmeyenler de var. Muhalefet önceden bunların hiçbirinin yapılacağına inanmıyordu, işlerine gelmiyordu. Şimdi de ‘Cebinden mi çıkardın?’ diyorlar. Biz 1 milyar 130 milyon bütçeyle de 460 bin dönümlük alanın yolunun, sokağının hakkından gelemiyoruz. 50 bin ton asfalt ihalesine giriyoruz, 170 milyon tutuyor. Sıcak asfaltın kilometre maliyeti neredeyse üç buçuk milyon tutuyor. Sürekli asfalt döküyoruz. Sahadaki ekipler hiç boş durmuyor. Bunları yaparken kaynak bulmaya çalıştığımızda sürekli olarak önümüzü kesmeye çalışıyorlar. Ortalığı ayartıyorlar; ama halk bunları görüyor. Burada herkesi kucaklayacağız; çünkü belediye, herkesin belediyesi. Bizde hiçbir zaman dışlama, ötekileştirme yok” ifadelerini kullandı.

AKIL PAZARINI KAÇIRANLAR VAR

Muhalefetteki bazı isimlerin ‘akıl pazarı’nı kaçırdığını söyleyen Başkan Şahin, şöyle konuştu: “Kültür Merkezi yapacağız. İçerisinde 13 tane dükkan, iki tane düğün salonu ve kültür merkezi olacak. 12 dönümlük bir alandan söz ediyoruz. Bunu engellemeye çalışıyorlar. Belediye basıyorlar. Bunlar hep engel olma taktiği. Algılamıyor desek, insanın algılamaması mümkün değil. Burada ne yapılıyorsa engel olmak yerine, ‘Biz daha iyisini yaparız’ diyerek yola çıksalar saygı gösteririz. Nerede elini taşın altına koyan bürokrat, müdür veya başkan yardımcısı varsa muhalefetin hedefinde. Biz de refleks olarak hedeflediğimiz işleri yapıyoruz, yapmak mecburiyetindeyiz. Halk bunları görüyor, biz de bunları aleni şekilde servis ediyoruz. Akıl pazarı bir sefer kurulurmuş, o pazarı kaçırırsan bir daha kurulmazmış. Akıl pazarını kaçıran bir hayli arkadaş var. O pazarı kaçırmanın telafisinin olmadığını görüyoruz. Öyle geldiler, öyle gidecekler inşallah; ama biz de verdiğimiz sözü tutacağız. Birileri istemese de halkın istediği hizmetleri yapacağız”.

IMG_8978

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM