AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, 15 yıllık belediyecilik tecrübesiyle Antalya’nın gelecek yolculuğuna hazır olduğunu söyledi.

YILLARI ÇOK ÇALIŞARAK GEÇİRDİK

Kepez’i yönettiği 15 yıllık süreçte Kepez’de dönüşüm gerçekleştirdiğini ifade eden Tütüncü, “Şehrimizin aydınlık yarınları için, yepyeni bir Antalya için bugün kutlu bir yola çıkıyoruz. Hepimizin yaşamaktan mutluluk duyduğu Antalya idealine hep birlikte ulaşacağız. Şahsımı bu büyük onura layık gören Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, partimize, Cumhur İttifakımıza ve desteklerini her zaman yanımda hissettiğim bütün hemşerilerime şükran borçluyum. 2009'da başlayan Kepez yolculuğumuzu, üç dönem üst üste güven tazeleyerek sürdürdük. Görev yıllarımızın her gününü hep çok çalışarak geçirdik. Aradan geçen 15 yılda saymakla bitmez eserlerimizle, hayata geçirdiğimiz nice projelerimizle, eşine ender rastlanır bir değişim ve dönüşüm serüveniyle mümtaz bir belediyecilik pratiğini ortaya çıkarmış olmanın tarifsiz onurunu yaşıyoruz. Yolun en başında önce şehrin potansiyeline inandık. En büyük gücümüz gönüllerdeki sevgilerdi. Kalpleri bir ideal etrafında birleştirdik. Sonra hep birlikte hedeflerimize yürüdük. Kazanan şehrimiz oldu. İşin özü şu; başarmaya niyetiniz varsa bir yol bulup imkanlar oluşturmak ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek mümkün. Kepez'in 15 yılına bakınca işte bunu görüyoruz” dedi.

HEMŞEHRİLERİMİZİN BEKLENTİLERİNİN FARKINDAYIZ

Aksu’yu CHP’nin kalesi yapacağız Aksu’yu CHP’nin kalesi yapacağız

Antalya’yı dünya sahnesine daha güçlü şekilde taşıyacağını söyleyen Tütüncü, “Şimdi bu azmi, bu gayreti 19 İlçemizle bütün Antalya'ya taşıyacağız. Bunu da yine hep birlikte başaracağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadesinde yerini bulduğu şekliyle Antalya, şüphesiz ki, dünyanın en güzel yeridir. İnsanlığın on binlerce yıllık yolculuğunda antik çağlardan bugüne nice medeniyetlere ev sahipliği yapmış Antalya, tarihin akışı içinde bu kente tutkuyla bağlanmış nice hükümdar, kahraman, sanatkar ve düşünce insanının izlerini hala kalbinde taşımaktadır. Şüphe yok ki, bütün bunlar bir dünya şehir olma hedefine giden yolda büyük zenginliktir. Şimdi bize düşen, bu büyük zenginliği modern zamanların vizyonlarıyla yüksek bir ufukla dünya sahnesine çok daha güçlü bir şekilde taşımaktır. Bu hedefe doğru en büyük gücümüz, şehrin bütün bileşenleriyle hep birlikte el ele yol yürüyebilme motivasyonu olacaktır. Bunu da insanı merkeze alarak sevginin ve saygının asaletiyle başaracağız. Şehrin her noktasında hayatın her alanına dair yaşanan sorunları gayet iyi biliyoruz. Hemşerilerimizin bizden beklentilerinin farkındayız. 15 yıllık belediyecilik tecrübemizle, bilimsel bilginin ışığında oluşturduğumuz yol haritalarımızla Antalya'nın gelecek yolculuğuna hazırız” diye konuştu.

MÜSTESNA BİR DÖNEM OLACAK

Kazananın Antalya olacağını belirten Tütüncü, “31 Mart 2024 sonrası başlayacak yeni dönem Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu felsefesini zirveye taşımış, yeni nesil belediyecilik uygulamalarıyla takip edilen ve örnek alınan, dünyanın yıldızı parlayan şehirleri arasında yer almış bir Antalya hedefine doğru yol aldığımız müstesna bir dönem olacak. Kalpleri sevgiyle birleştirdiğimiz, bütün şehir olarak hep birlikte çok çalışarak müşterek bir gelecek inşasına odaklandığımız, Kaş'tan Gazipaşa'ya kadar Antalyamızın her karışını nakış nakış işlediğimiz bir dönem olacak. Ortak aklın rehberliğinde şehrin potansiyelini modern dünyanın takip ettiği vizyonlarla buluşturarak bütün hemşerilerimizin yerel yönetimlerden beklentilerine cevap verdiğimiz bir dönem olarak kayıtlara geçireceğiz. Gündelik işlerle, kısır döngülerle, yersiz telaşlarla vakit tüketmek yerine enerjimizi ufukların efendisi olacak bir Antalya için harcadığımız bir dönem olacak. Günün sonunda kazanan şehrimiz olacak, insanımız olacak” ifadelerini kullandı.

İNANIYORUZ, BAŞARACAĞIZ

Gece gündüz çok çalışacağına vurgu yapan Tütüncü, şöyle konuştu: “Farklılıklarımızı bir ayrışma sebebi değil, aksine büyük bir zenginlik olarak kabul eden; inancı, dünya görüşü, yaşam tarzı ne olursa olsun herkesin hukukuna saygı duyan bir yönetim anlayışıyla umudumuzu, heyecanımızı ve yaşama sevincimizi büyüttüğümüz bir dönem olacak. Bunu hep birlikte başaracağız. Toplumun bütün kesimlerinden bize yönelen destek ve teveccühler, bizim için büyük bir onur olduğu kadar omuzlarımıza ağır bir sorumluluk yüklemektedir. Bunun farkındayız. Bütün bu sorumlulukların üstesinden gelebilmek için geçen 15 yılda olduğu gibi yine dur durak bilmeden gece gündüz çok çalışacağız. Gençliğimiz var, enerjimiz var, kalbimizde şehrimize ve insanımıza dair derin bir sevgi var. İnanıyoruz, başaracağız. Çıktığımız bu onurlu yolculukta Allah yardımcımız olsun. Hemşerilerimizin gönüllerinde biriktirdiğimiz sevgiler yolumuzu hep aydınlatsın”.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM