Türkiye’nin en iyisi Konyaaltı Türkiye’nin en iyisi Konyaaltı

Konyaaltı Belediyesi’nin organizasyonuyla 24,25,26 Aralık tarihlerinde Antalya’da ilk kez düzenlenecek olan “Antalya Ultratrail” maratonunun tanıtım toplantısı Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 4 farklı kategoride düzenlenecek olan koşularda toplamda 17 ülke, 54 şehirden yaklaşık 1000 sporcunun yarışacağını söyledi.

IMG_0303

4 KATEGORİDE DÜZENLENECEK

Organizasyon hakkında bilgi veren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Ultratrail, Antalya’da ilk defa Konyaaltı Belediyesi’nin organizasyonuyla 54, 28, 12 ve 5 kilometrelik 4 ayrı kategoride düzenlenecek. Bunun dışında 2 buçuk kilometrelik halk koşusu ve çocuklarımızın katılımıyla 800 metrelik bir çocuk koşusu yapılacak. 54 kilometrelik etap, belediyemiz önünden başlayacak ve Saklıkent’te bitecek. Bu koşuya 109 sporcu katılacak. 28 kilometre olan etap, yine belediyemizin önünden başlayıp Geyikbayırı’nda bitecek. Bu koşuya ise 292 kişi katılacak. Bu iki koşu Cumartesi günü sabah saatlerinde start alacak ve öğlen 12 gibi sona erecek. Pazar günü ise 5 ve 12 kilometrelik parkurlar koşulacak. Saat 9.30’da belediyemiz önünden start alacak ve sahil şeridinde koşulacak. Aynı gün öğlen 12’de yaklaşık yaklaşık 2 buçuk kilometrelik halk koşusu ve çocuk koşusu yapılacak” dedi.

ANTALYA SPORLA ANILACAK

Organizasyonun, Antalya’nın tanıtımına önemli katkısı olacağını söyleyen Esen, “Bu koşuyu özel kılan yanı, uluslararası literatürde yer alan böyle bir organizasyonun Antalya’da ilk kez yapılması ve ülkelerinin milli takımlarında yer alan yabancı sporcuların katılımı ile uluslararası kamuyonda yer alacak olması. Biz başarılı ve güzel bir spor müsabakasını bu sene yaparak, bundan sonra da her yıl ev sahipliğini yapmak ve Antalya’nın isminin sporla anılmasını sağlamak istiyoruz. Antalya medyada her zaman çağdaş yönüyle, turizmiyle ve doğal güzellikleriyle yer aldı. Biz de bu organizasyonla Antalya’nın adını bir kez daha, başka bir güzellikle andırmak istiyoruz” diye konuştu.

ANLAMLI MADALYA

Dereceye giren sporculara madalya takdim edileceğini belirten Esen, şöyle konuştu: “Bu maratonda uzun koşularda derece almak, sporcuların kariyeri için de önem arz edecek. Onların aldıkları değeri daha da anlamlandıracak bir madalya yaptırdık. Dereceye giren sporculara, otizmli kardeşlerimizin el emeği olan madalyaları takdim edeceğiz. Bunun yanı sıra, Antalya’da yaşyan çocuklarımızın şehir duyarlılığını da bu organizasyonla arttırmak istiyoruz”.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım