Başaran, her gittiği ortamda (Milletvekili aday adayı olacak mısınız?) şeklindeki sorularla karşılaştığını da hatırlatarak, “Bu görev bizlerin istemesiyle değil, Genel Başkanımız ve parti kurmaylarımızın uygun görmesi halinde gerçekleşir” diye konuştu.

 

Belediye başkanımızın arkasındayız Belediye başkanımızın arkasındayız

Geçtiğimiz günlerde yapılan ilçe kongreleri sonrası başkanlık koltuğuna oturan ilçe başkanlarıyla bir araya gelen İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, iddialı açıklamalarda bulundu.İlçe Başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada, 2022 yılını çok iyi geçirdiklerini ve tüm ilçeleri tek tek gezerek üye sayısını 30 binin üzerine çıkarmayı başardıklarının altını çizen Başaran, yeni hedefin 40 bin barajı olduğunu kaydetti.

 

2 BUÇUK YILI GERİDE BIRAKTIM

Önümüzdeki süreçte il başkanlığı görevini daha iyi yapacağına inandığı kişilere devretmek istediğini ifade eden Başkan Başaran, şöyle konuştu: “Genel Başkanımız Meral Akşener’in isteği doğrultusunda 6 aylığına geldiğim il başkanlığı görevinde 2 buçuk yılı geride bıraktım. Çok zorlu şartlarda, 7 gün 24 saat, yağmur çamur demeden tüm partililerimizle birlikte elimizden geldiğince partimize hizmet etmeye çalıştık. Kolay olmadı ama üye sayımızı 30 binin üzerine çıkarmayı başardık.”

 

BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR

“Artık 40 bin barajı bizim için çok uzak değil. Bunun için de partimizde daha çok çalışacak yeni arkadaşlarımıza ihtiyacımız var. Ben önümüzdeki süreçte yapılacak il kongresinde yeniden başkan adayı olmayacağım. İl başkanlığı görevini daha iyi yapacağına inandığım kişilere devredeceğim. Bu bir bayrak yarışıdır. Yeni il başkanımızın bu bayrağı daha ilerilere taşıyacağına tüm yüreğimle inanıyorum. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi bozmayalım.”

 

VEKİLLİK ONURLU BİR GÖREV

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, açıklamasının sonunda milletvekilliği konusunda da görüşlerini açıkladı. Her gittiği ortamda “Milletvekili aday adayı olacak mısınız?” şeklindeki sorularla karşı karşıya kaldığını hatırlatan Başaran, “Her partilimizin istediği gibi ben de milletvekilliği gibi onurlu bir görevi yapmak ve Antalya’mızı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil etmek isterim. Sağ olsun, herkes bu konuda destek veriyor. Ancak bu görev bizlerin istemesiyle değil, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve parti kurmaylarımızın uygun görmesi halinde gerçekleşir” diye konuştu.