Düzenlenen toplantıya MHP Antalya İl Başkanı Onur Temel, MHP Aksu İlçe Başkanı Hasan Efe Üstün, Ülkü Ocakları Aksu İlçe Başkanı Hüseyin Emre Aydoğan, il ve ilçe yöneticileri, belediye başkan aday adayları ve meclis üyesi aday adayları katıldı. Toplantıda konuşan Aksu İlçe Başkanı Hasan Efe Üstün, 4 belediye başkan aday adayı ve 19 üyesi aday adayının başvuruda bulunduğunu belirtti.

Halkın güvenini boşa çıkarmayacağız Halkın güvenini boşa çıkarmayacağız

IMG_9526

BİZ DE SAHADA OLACAĞIZ

Ülkü Ocakları’nın sahada her zaman Cumhur İttifakı’yla birlikte olacağını söyleyen Ülkü Ocakları Aksu İlçe Başkanı Hüseyin Emre Aydoğan, “Biz Ülkü Ocakları teşkilatları olarak, dünden bugüne milliyetçi ve ülkücü hareketin yürütücü kuvveti olmuşuzdur. Cumhuriyetimizin temel dayanağı nasıl Türk demokrasisi ve Türk Silahlı Kuvvetleri ise, milliyetçi ülkücü hareketin de temel dayanaklarından biri de partimiz ve Ülkü Ocakları teşkilatlarımızdır. Ülkü Ocakları teşkilatları olarak; tüm aday adayı ülküdaşlarımıza, il ve ilçe başkanımıza, ülkücü harekete yakışır şekilde hareket eden tüm adaylarımızı destekleyeceğimize ve sahada her an onlarla beraber olacağımıza dair söz veriyorum” diye konuştu.

IMG_9534

BAŞKAN ÜSTÜN TEŞEKKÜR ETTİ

Aksu İlçe Başkanı Hasan Efe Üstün, başvuruda bulunan aday adaylarına teşekkür etti. Başkan Üstün, “13 Kasım’da başlayıp 15 Aralık’ta sona eren belediye başkanlığı ve meclis üyeliği aday adaylığı başvuru sürecimizin sonucunda, dört belediye başkan adayımız ve 19 tane meclis üyesi aday adayımız başvuruda bulundu. Başvuruda bulunan aday adaylarının hepsine yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

IMG_9546

SEÇİMLERE CİDDİ ŞEKİLDE HAZIRLANIYORUZ

İl Başkanı Onur Temel ise aday hangi partiden olursa olsun, tüm güçleriyle sahada çalışacaklarını belirtti. Temel, “Tüm belediye başkan aday adaylarımızı ve meclis üyesi aday adaylarımızı tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Bu milletin canından, serden geçenleri olan, 57. Alayı olan sizler ile birlikte önümüzdeki yerel seçimlere ciddi bir şekilde hazırlanmaktayız. Henüz Aksu ilçemiz için resmi bir açıklama yapılmadı; ama partimizin yöneticileri olarak bizlerin asli görevi, aday bizim partimizden çıkacakmış gibi hazır olmaktır. Adayın hangi partiden olduğu önemli olmadan, meclis üyeleri listesini ortak akılla şekillendirip Aksumuzun Cumhur İttifakı ile devamı noktasında çalışmalarımıza hız vereceğiz. Biz bu ittifak içerisinde yer alırken, menfaat ve çıkar gözetmeksizin bulunuyoruz. Sizden de buna göre çalışmalarınızı şekillendirmenizi rica ediyorum” dedi.

MİLLET İTTİFAKI’NDAN KURTARACAĞIZ

Antalya’yı Millet İttifakı’nın iktidarından kurtaracaklarını belirten Temel, “30 büyükşehrin 28’inde AK Parti, Manisa ve Mersin’de ise partimizin adaylarıyla seçime gireceğiz. Burada da aday AK Parti’den olacak. Cumhur İttifakı’nın adayı kim olursa olsun; öncelikli hedefimiz sonuna kadar adayımızın arkasında mücadele ederek Büyükşehir Belediyesi’nin Millet İttifakı’ndan, “İktidar gitsin de; vatan da düşerse düşsün” diyen zihniyetten kurtarmaktır. İlçelerimiz, yine Genel Merkezimizin takdir ettiği yöntemle belirlenerek sizlerle paylaşılacak. Biz, Genel Başkanımızın bizlere verdiği bu görevlere layık olarak, birlik ve beraberlik içerisinde büyükşehir ve 19 ilçede başarılı olacağız” ifadelerini kullandı.

İSTİKRAR İÇİN CUMHUR İTTİFAKI

Antalya’nın sorunlarının çözümü için menfaat gözetmeden hareket ettiklerini ifade eden Başkan Temel, şöyle konuştu: “AK Parti ile yapılan görüşmeler boyunca, çetele tutma veya ‘Sende az, bende fazla’ söylemini dile getirme gibi bir durum olmadı. Partimize yakışır şekilde, özverili ve fedakar bir şekilde o masada bulunduk. Şehrimizin talihini hep beraber değiştirmek için bunu yapmak zorundayız. Şu anda Antalya’ya ciddi bir trafik sorunu var. Bunun için hiçbir çalışma yapılmıyor. Ortada bir fikir yok, proje yok. Merkezi hükümetin yaptığı yatırımlar olmasa, Antalya 2019’dan bugüne yerinde saymaya devam edecekti. İyi ki; merkezi hükümetimizin yatırımları ve girişimleri var. Ancak; istikrarın sürmesi için merkezi hükümetle uyumlu belediyelere, Cumhur İttifakı’na ihtiyacımız var”.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM