MHP Antalya İl Başkanı Onur Temel, Antalya Milletvekillleri Abdurrahman Başkan ile Hilmi Durgun, MYK Üyesi Mustafa Aksoy ve il yöneticileri basınl mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Onur Temel, ilçe kongrelerinin “tek ses, tek yürek” anlayışıyla gerçekleşeceğini belirtti.

İLK KONGRE AKSU

Aksu’ya yenilik gerekiyor Aksu’ya yenilik gerekiyor

Kongrelerin toy ve şenlik olduğunun altını çizen Onur Temel, “Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulunca, yeni ilçe ve il kongrelerinin 9 Ağustos 2023 tarihinde başlatılması kararlaştırılmış ve süreç anılan tarihte başlamıştır. Partimizde yarın Aksu ilçemizin kongresiyle başlayacak olan ilçe kongreleri sürecimiz, 9 Eylül tarihinde Gazipaşa ilçemizle son bulacak ve devamında süreç şekillenecektir. Partimizin 14. Olağan Büyük Kurultayı’nın gerçekleştirileceği tarih de kongre sürecinin tamamlanmasının ardından Genel Merkezimiz tarafından ilan edilecektir. Teşkilatlarımız; kongreler sürecinin, partimizin genel temayüllerine uygun şekilde, sükûnet içinde, kucaklayıcı ve dayanışma havasında geçmesi için ellerinden geleni yapacaklardır. Kongreler süreci dolayısıyla MHP’nin Türk siyasi hayatında bugün oynadığı etkin, sorumlu ve yapıcı rolden rahatsız olan çevrelerle muarızlarımız ve siyasi rakiplerimizden gelebilecek tahriklere kapılınmaması, kongreler sırasında da hiçbir taşkınlığa meydan ve izin verilmemesi önem taşımaktadır. Kongrelerimiz bizler için bir toy ve şenliktir. Partililerimiz ve delegelerin de katılımıyla; birlik ve bütünlük atmosferi içinde gerçekleştirilecektir. Partimiz, her zaman ve bilhassa kongreler sürecinde takındığı ‘tek ses, tek yürek’ tavrıyla büyük kurultayımıza yürüyecektir. Süreçte bilhassa Genel Merkezimizin belirlediği sürece uyulacak şekilde gerekli tedbirler alınmıştır” diye konuştu.

BİZ HER TÜRLÜ HAZIRIZ

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan ise basın mensuplarının yerel seçim sürecine ilişkin sorularına yanıt verdi. Abdurrahman Başkan, “Biz MHP olarak her zaman, her seçime tamamıyla o gün gireceğiz gibi hazırlanırız. Biz her türlü hazırız; ama şu anda bize ulaşan, resmi anlamda burayla ilgili henüz ulaşmış hiçbir kararımız yok. Ancak şunu söylüyorum; MHP’nin dünden bugüne bütün teşkilatları olarak, Türkiye'nin hangi yöresi ile ilgili ‘Buranın seçimini size verdik’ derlerse onu başarıya ulaştırmak için gece gündüz çalışırız. Yani orada bir sorunumuz yok. Biz siyasetteki bütün figürleri gerçekten iyi tanıyoruz. Deneyimli bir kadromuz var. Bu ülkenin kökü de biziz, gözü de biziz. Çıkan kaynak suyu gibi sürekli yetiştiriyoruz” dedi.

İTTİFAK DEVAM EDİYOR

Cumhur İttifakı’nın devam ettiğini belirten Başkan, “Cumhur İttifakı’nın yerelde de devam etmeyeceği konusunda herhangi bir açıklama olmadığı sürece biz bunun devam ettiğini düşünürüz. Şu anda da herhangi bir şey yok; ama ittifakların kimin, nerede olacağını bilemiyoruz. Bu genel seçimlerde, alt alta topladığınız rakamlarla siyasetin yapılmadığını anladık. Alt alta toplayıp 'işte yüzde 60 oluyoruz' denilene baktığınızda bunun yüzde 60 olmadığını, 50'nin altında olduğunu da gördük" şeklinde konuştu.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM