Başkan İsa Yıldırım Başkan İsa Yıldırım

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, geçtiğimiz günlerde TBMM Başkanlığı’na “Ermeni Soykırımı'nın Tanınması, Soykırım Faillerinin İsimlerinin Kamusal Alandan Kaldırılması" başlıklı kanun teklifi verdi. Kanun teklifi TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından reddedilirken, siyasi parti temsilcilerinden de konuya ilişkin tepki geldi. Büyük Birlik Partisi (BBP) Antalya İl Başkanı Murat Barış, Garo Paylan hakkında dava açılarak dokunulmazlığının kaldırılması ve vekilliğinin düşürülmesi gerektiğini söyledi.

VEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLMELİDİR

Siyasi partilerin Garo Paylan hakkında net tavır koyması gerektiğini belirten BBP Antalya İl Başkanı Murat Barış, “Her yıl 24 Nisan’da Türkiye Cumhuriyeti Devleti, yabancı devletler tarafından Ermeni Soykırım tiyatrosuyla karşı karşıya kalırken; geçtiğimiz gün bu devletten maaş alan, ay-yıldızlı bayrak altında yaşayan, özgürce bu milletin kürsülerinde konuşan ve maalesef bu devlete düşmanlık yapmaktan geri durmayan HDP ve onun Ermeni Asıllı Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM’ye ”Ermeni Soykırım Tanınması” içerikli kanun tasarısı verdi. Bu şahısla ilgili tüm siyasi partiler net tavır koymadı. Türk mahkemelerinde bu şahıs hakkında dava açılarak, dokunulmazlığı kaldırılmalı ve vekilliği düşürülmelidir” dedi.

BU MİLLET İYİ TANIMALI

Türk Milleti’nin tarihinde soykırım olmadığını ifade eden Barış, şöyle konuştu: “Dünyanın dört bir yanında akan gözyaşlarından sorumlu elleri kanlı terörist destekçileri, soykırım görmek istiyorlarsa Ermenilerin Hocalı’da yaptığı soykırıma bakmaları yeterlidir. Bu konu, bizim içimizi acıtan bir konudur. Ermeni meselesi tüm çıplaklığıyla ortadayken, Türkiye’de bazı ahmaklar, satılmışlar, vatan ve millet sevgisi yoksunları; atalarının uğradığı haksızlıkları savunmak yerine, yalan dolan sahte Ermeni tezlerini savunmaktadır. Yedikleri ekmeğe, yaşadıkları topraklara ihanet edenleri bu millet iyi tanımalıdır. Bu bağlamda vatan sevdalısı, bayrak sevdalısı, millet sevdalısı ve “ Ne mutlu Türk’üm diyene” diyebilen tüm siyasetçiler HDP’ye net tavır koymalıdır. Allah bu milletin ekmeğini yeyip, sofrasına bıçak vuran hainlere fırsat vermesin. Türk Milleti tarih boyunca alnı ak, başı dik, mazlumların yanında ve zalimlerin karşısında olmuştur. Göğsümüzü gere gere diyoruz ki; ne mutlu Türk’üm diyene”.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM