Katıldığı programda rakibine yüklenen CHP Aksu Belediye Başkan Adayı İsa Yıldırım, ‘Bu adam gelirse milletin evini yıkacak’ diyor. Kendisini de canlı yayına davet ediyorum. Piyasaya yaydığı ‘Bu adam milletin evini yıkacak’ yaygarasını yıkalım" dedi.

İSA YILDIRIM’I YİYEMEYECEKSİN

Aksu’da doğduğunu ve 54 yıldır Aksu’da yaşadığını belirten İsa Yıldırım, “Bizim rakibimiz çok çaresiz. Anketlere bakıyor, anketlerde perişan. Bakanları yığdılar Aksu’ya. ‘Bakanım ben gidiyorum beni kurtar’ dedi. Seni kimse kurtaramaz çünkü Allah bu seçimde dürüst insanların kazanmasını istiyor. Allah bizim arkamızda, ben bunu hissediyorum. Bizim başkan adayı zaten hep fırsatlarla geliyor. Eski başkana bir kaset kumpası; tak adam gitti, tık yerine geldi. Bakıyor işler hala yolunda değil. Halil Ağa’yı yedin; ama İsa’yı yiyemeyeceksin kardeşim. İsa senin boğazına durur. Halk, İsa Yıldırım’ı seviyor. İsa Yıldırım’ın kapısı hep açık. Benim gece evime vatandaşlar gelirdi, ben onların derdini evimde de çözerdim. Şimdi Antalya’da yaşayan, Aksu’da evi olmayan arkadaş diyor ki; ‘Ben sizin dertlerinizi çözeceğim’. Karşımızdaki arkadaşa oy verecek seçmenlere soruyorum; bu adamın evi nerede biliyor musunuz siz? Hiç gördünüz mü evini? Evini görmediğiniz, yaşadığı yeri görmediğiniz adama nasıl oy vereceksiniz? Bir gece başınız sıkışıp da evine gitmeniz gerekirse, navigasyonla mı bulacaksınız evini? Benim evim Aksu’da. 54 yaşındayım, 54 yıldır aynı noktada duruyorum" diye konuştu.

Antalya yeni bir döneme merhaba diyecek Antalya yeni bir döneme merhaba diyecek

BİRİSİ ENGELLEDİ Mİ?

İsa Yıldırım, Cumhur İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Kaan Şahin’e sert sözlerle yüklendi. Yıldırım, “Bakıyorum arkadaşa; gücü yetmiyor tabii, paket dağıtmaya başladılar. Bu paralar nereden çıkacak? 50 tane otobüs, sosyal medya, mazot giydirme derken; yaklaşık 30 milyon masraf ortaya çıktığında bu paralar nereden gelecek? ‘Ben 30 milyonu feda ettim memlekete’ mi diyecek? Bunu diyecekse; sen yıllardır zengindin. Şimdiye kadar feda ettin mi? Bir vatandaşa beş kuruş hayrın oldu mu? Yok. ‘70 proje yapacağız’ diyor. Senin seçim masraflarının parasını belediye zaten bir iki yılda zor öder, ne projesi? ‘Bu adam gelirse milletin evini yıkacak’ diyor. Kendisi avukat. Kendisini de canlı yayına davet ediyorum. Piyasaya yaydığı ‘Bu adam milletin evini yıkacak’ yaygarasını yıkalım. Ben, milletin evine sahip çıktığı için en çok yargılanan belediye başkanıyım. Adliyeden dışarı çıkamadım ben o evleri yıktığım için. Biz şimdiye kadar kimsenin evini yıkmadık. Hep koruduk, kolladık. 22 yıldır iktidardasın sen. İlçe başkanıydın, şimdi ‘Çocukları iş sahibi yapacağım’ diyorsun. Bu çocukları devlet dairelerine yerleştiremez miydin sen? Niye yapmadın? ‘70 proje’ diyor. Senin belediye başkanın yok muydu? İlçe başkanı olarak bu projeleri gerçekleştirmek için belediye başkanıyla ortak çalışamaz mıydınız? Niye yapmadınız? Birisi engelledi mi sizi? AK Parti’yi kim engelleyebilir? AK Parti’nin yolu otoban gibi açık maşallah, gidiyorlar. Hiçbir engel yokken hastaneyi bitiremedin sen. İlçe başkanı değil miydin? Bir hastane on yıl sürer mi? Şimdiye kadar hangi garibana gıda paketi dağıttınız? Beyefendi, vatandaşa hizmette yok; ama maşallah bir senede iş insanı oldu çıktı” ifadelerini kullandı.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM