Cumhur İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Kaan Şahin’e yönelik açıklamalarda bulunan CHP Aksu Belediye Başkan Adayı İsa Yıldırım, ‘İsa Yıldırım evlerinizi yıkacak’ söyleminin doğru olmadığını belirtti. Yıldırım, kazandığı takdirde kimsenin evini yıkmadan görev yapacağını söyledi.

KARINCA HAKLIYSA FİLDEN GÜÇLÜDÜR

Aksu’nun meclis üyeleri belli oldu Aksu’nun meclis üyeleri belli oldu

İsa Yıldırım, Cumhur İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Kaan Şahin’e seslenerek, “Ben esasında rakiplerime hiçbir şekilde sataşmadan, kırıcı bir söz söylemeden siyaset yapmayı ilke edinmişimdir; ama Cumhur İttifakı’nın adayı, beni bazı şeyleri söylemek zorunda bırakıyor. Mademki; ‘İsa Yıldırım milletin evini yıkacak’ diye yaygaralar çıkarıyorsun, bazı sözleşme yaptığın gazetecilere el altından haberler yaptırarak İsa Yıldırım’ı yıpratmaya çalışıyorsun. Ben de kendisine diyorum ki; troller ile siyaset yapma. Sen avukatsın, ben lise mezunu bir çiftçiyim. Benim bildiğim iki şey var; birisi imamlık, birisi çiftçilik. Sen avukatsın, bugün milletin başına bir iş gelse hemen avukat arar. O yüzden böyle trollerle, yaygaracı takımlarla gittiğin yerlerde ‘İsa gelirse milletin evini yurdunu yıkacak’ diye siyaset yapmana gerek yok. Canlı yayına çıkalım; sen bana ne söylemek istiyorsan söyle, ben sana içimdeki soruları sorayım. Eğer avukat olmana rağmen benim karşıma çıkmaktan çekiniyorsan, sen kendini savunmak için avukat da tutabilirsin. Sana bu joker hakkını da veriyorum. Ben korkmuyorum, sen korkuyorsun; çünkü karınca haklıysa, filden güçlüdür. Haklı olan benim” dedi.

GÖNLÜMÜZ SİZE AÇIK OLACAK

Kazandığı takdirde belediyeyi halkın sesini dinleyerek yöneteceğini belirten Yıldırım, “Ben 1 Nisan’da sizlerin desteğiyle, Allah’ın izniyle o koltuğa tekrar oturacağım. Geçmişte olduğu gibi sizlere saygılı bir şekilde, sizlerin sesini dinleyerek, sizlerle istişare ederek belediye başkanlığı yapacağım. Kimsenin evini, yurdunu yıkmadan görevimi sürdüreceğim. Bundan şüpheniz olmasın. Belediyemizin kapısı ve bizlerin gönlü, size hep açık olacak. Sizler, her türlü hizmeti hak ediyorsunuz. Rakibimiz, ‘İsa’ya oy vermeyin, evinizi yıkacak’ diye sizin oyunuzu döndürmeye çalışıyor; ama biz onurlu bir şekilde siyaset yapacağız. Kazanırsak onurumuzla kazanacağız, kaybedersek de onurumuzla kaybedeceğiz” diye konuştu.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM