Devlet öldürmez! Devlet öldürmez!

Deva Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Özlem Arlıer ve yönetimi,  '24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının Yıldönümü' nedeniyle gazetecilerle buluştu.  Basında sansürün sözde kaldırıldığını belirten Arlıer, "Özgür basın hepimiz için çok önemli. İşinizin zorluğunun farkındayız. Ülke geneline baktığımızda basının özgür yayıncılık yapamadığını üzülerek takip ediyoruz" dedi.  Daha sonra güncel konular hakkında bilgi veren Arlıer, Deva Partisi'ne gönüllü üye olduğunu söyledi.

BEKLENTİMİZ OLMADAN GELDİK

'Gönüllü üye' kavramının altını çizen Özlem Arlıler, "Ben ve çalışma arkadaşlarım herhangi bir beklenti içine girmeden, partiye ve ülkeye hizmet için Deva'da buluştuk. Ali Babacan önderliğinde bir yola girdik ve oldukça iyi gidiyoruz" dedi.  Türkiye'nin parlamenter sisteme dönmesi gerektiğini belirten Arlıer, "Partimizde her inançtan, her kökten üye mevcut. Zaten insanların Deva'yı tercih etmesinin altında birleştirici güç olması yatıyor" şeklinde konuştu.

KİRALARA ÇÖZÜM BULUNAMADI

Göreve geldikleri günden beri sahada çalıştıklarını belirten Arlıer, "Sabah 9'da ilçeye gidiyorum akşam 6'da çıkıyorum.  Bu işi profesyonelce ve hakkını vererek yapmak gerekiyor. Üye kayıtlarımız devam ediyor. Tarımdan ekonomiye kadar saha çalışmalarımız devam ediyor. Örneğin kira sorunu gündemdeki sıcaklığını koruyor. Muratpaşa'da 15 bin liraya kirayı kimler verebilir? Yaptırım ya da ceza olmadığı için mülk sahipleri serbest piyasa diyerek istedikleri gibi fiyat çekiyorlar" dedi.

VATANDAŞ HİZMETÇİ OLDU

Ekonomideki kötü gidişe Antalya'dan örnek veren  Deva Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Özlem Arlıer, "Plajlara gidiyorsunuz fiyatlar uçuyor. Benim vatandaşım plajda şezlonga uzanıp deniz keyfi yapmasın mı? Denize karşı yemek yemesin mi? Sinemaya, tiyatroya gitmesin mi? Antalya'nın keyfini elit kısım ve turistler çıkarırken yerli halk sadece onlara hizmet ediyor. Bu sistem değişmeli" diye konuştu. Arlıer son olarak 2023'te AKP'nin gitmesinin ardından Türkiye'nin tekrar İstanbul Sözleşmesi'ne dahil olacağını sözlerine ekledi.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM