6-8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan “Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali” ile ilgili açıklama yapan BBP Aksu İlçe Başkanı İsmail Metin, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in samimiyetten uzak olduğunu söyledi. Metin, Başkan Böcek’in bir tarafta Yörük ve Türkmen dediğini; ancak diğer tarafta terör örgütü uzantısı partilerle içli dışlı bir siyaset yürüttüğünü söyledi.

SEÇİM ÇALIŞMASI FAALİYETİ

İsmail Metin, Başkan Böcek ve partisinin iki yüzlü bir siyaset yürüttüğünü belirterek, “Yörük ve Türkmen kültürünün tanıtılması ve yeni nesillere aktarılması için yapılan tüm etkinlikler, biz Yörüklere ve Türkmenlere elbette onur ve gurur verir. Biz bu etkinliklere heybemizde ne varsa, elimizden ne geliyorsa koymak isteriz. Yörük gönlü ve kültürü zengin yaşayan özel bir topluluktur. Ancak görünen o ki; uluslararası alanda tanıtım faaliyetleri kapsamında festival düzenleyecek olan Antalya Büyükşehir Belediyesi ve belediye başkanımızın girişimleri ve çağrıları samimiyetten uzak, sadece bir seçim çalışması faaliyetidir. Belediye başkanımız, kendisini bir Yörük olarak tanıtıyor, bu noktadan hareketle Yörük kültürünün tanıtılmasını sahiplendiğini söylemektedir. Biz Yörükler, devletine, milletine, kültürüne, topluluğuna, bayrağına aşık ve sonuna kadar bağlı vatandaşlarızdır. Ancak; yakından tanıdığımız belediye başkanı ve partisi bir taraftan Yörük ve Türkmen derken diğer taraftan devletimize, milletimize silah doğrultan, kurşun sıkan, bayrağımızı yakan terör örgütleri uzantısı parti ile ve hatta teröristlerle içli dışlı bir siyaset yürütmektedirler. Daha dün kendi partilerinden milletvekili sıfatlı kişiler sözde Ermeni Soykırımı’nın kabulünden tutun da Sorosçu ajan Osman Kavala’ya özgürlük isteyen insanlarla yol yürümektedirler” dedi.

Antalya yeni bir döneme merhaba diyecek Antalya yeni bir döneme merhaba diyecek

BİR KARAR VERİN

Başkan Böcek ve partisinin bir karar vermesi gerektiğini ifade eden İsmail Metin, şöyle konuştu: “Sayın Başkan bir taraftan Mustafa Kemal Atatürk’ün Yörüklerle ilgili sözüne atıfta bulunarak Toroslarda türen Yörük dumanının gücünden bahsediyor, diğer taraftan Kandil Dağı’nı güç olarak işaret eden HDP ile iş tutmaya devam ediyor. Terör uzantılarının ve teröristlerin elini sıkan, onlara iş ve imkan sağlayan bir parti ve parti temsilcileri hiçbir Yörük ve Türkmen’in elini sıkamaz. Hiçbir Yörük ve Türkmen buna izin vermez. Sayın Başkan, siz ve partiniz karar verin. Ya Kandil uzantılarıyla irtibatı kesecek, onların talimatı ile işe aldığınız kişileri işten çıkarak Yörüklere ve Türkmenlere samimiyetinizi göstereceksiniz ya da Yörüklerle ve Türkmenlerle irtibatı keserek onlarla yol yürümeye devam edeceksiniz. ‘Ben her iki tarafa mavi boncuk dağıtayım, oy alayım, zaten yaptığım işin de amacı bu’ diyorsanız; daha samimi olursunuz. Eğer bir Yörük ve Türkmen iseniz Türk Bayrağının yakılmayacağını, devlete silah sıkılmayacağını biliyorsunuz demektir. Bu işleri yapan insanlar ve uzantılarıyla da iş tutmamanız gerektiğini biliyorsunuz demektir”

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM