Aksu Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, Kemerağzı’nda bulunan arsanın belediyeye ait hissesinin satışıyla ilgili maddede, Belediye Başkanı Halil Şahin ile İYİ Parti Grup Sözcüsü Gökhan Kaplan arasında tartışma yaşandı. Başkan Şahin, belediyenin menfaatlerini korumak üzere hareket ettiklerini söyledi. İYİ Parti Grup Sözcüsü Gökhan Kaplan ise belediyenin menfaati düşünülüyorsa hissenin ihale usulüyle satılması gerektiğini ifade etti.

PEŞKEŞ ÇEKİLMEYECEK

Öç alma duygusuyla yapıldı Öç alma duygusuyla yapıldı

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, alanın kimseye peşkeş çekilmeyeceğini belirtti. Başkan Şahin, “Bu alanın 38 dönümü bir tane vatandaşa ait. 700 metrekare ise belediyemize ait. Vatandaş bu alanın bize ait kısmını da talep ettiği zaman biz bunu meclise getiriyoruz. Bu alan spor alanı olarak belirlenmiş ve amacı dışında kullanılma şansı yok. Bizim bu alanı kullanma şansımız yok. Bizim her zaman kırmızı çizgimiz var. Belediyemizin menfaatlerini korumak üzere hareket ediyoruz. Biz bu alanı çerez parasına vermeyeceğiz. Bir yere peşkeş çekilmeyecek. ‘Belediye arsalarını satıyor’ diye yanlış bir algı oluşuyor. Bu algıyı kimlerin oluşturduğuna bakmak lazım. Biz bunu anlatamadık ya da anlayışta sıkıntı var. İlle satacağız diye bir şey yok. Belediyenin menfaatine olup olmadığını tartışalım; ama bunu samimi olanlarla yapmak lazım” diye konuştu.

IMG_4401

İHALE USULÜYLE SATALIM

İYİ Parti Grup Sözcüsü Gökhan Kaplan ise ihale usulüyle satılması gerektiğini söyledi. Kaplan, “Size, sadece bir kişiye satışı için yetki veriliyor. Bu alan, belediyemizin planlamadan doğan hakkı değil. Yeşil alan olduğu için vatandaşa verilemediğinden belediyemize devri oluyor. Madem belediyenin menfaatlerini düşünüyoruz, o zaman bu alanı ihale usulüyle satalım. Belediyemiz daha fazla gelir elde etsin” ifadelerini kullandı.

İlgili madde CHP ve İYİ Parti gruplarının ret oylarına karşın, oy çokluğuyla kabul edildi.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM