İYİ Parti’nin Serik ilçesinde gerçekleşen temayül yoklaması tutanağının dilekçe verilerek iptal edilmek istenmesine parti tabanından büyük tepki geldi. Partililer, İYİ Parti Genel Merkezi’nin yanı sıra Antalyaİl Başkanlığı ve Serik İlçe Başkanlığını arayarak tepkilerini dile getirdi.

Antalya yeni bir döneme merhaba diyecek Antalya yeni bir döneme merhaba diyecek

HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI

Yapılan uygulamanın akla ve mantığa uymadığını ifade eden partililer, “Serik’te yapılan temayül yoklaması tutanağının dilekçe verilerek iptal edilmek istenmesi bizleri son derece rahatsız etti. Bizler, İYİ Parti’nin en güçlü olduğu Serik’te partimizin Antalya’da birinci parti olması için tüm gücümüzle sahada çalışırken bu şekilde görmezden gelinmemiz hayal kırıklığı yaratmıştır. Şimdi biz parti tabanımıza ne yüzle çalışmaya ve üye kayıtlarına devam edin diyebiliriz” diye konuştu.

TABANDAN BÜYÜK TEPKİ VAR

İYİ Parti Genel Merkezi’nin bu konuda acilen düzenleme yapmasını isteyen partililer, “Bazı aday adaylarının sıralamaya girmesini engellemek için temayül yoklamasını iptal ettirmeye çalışmak hiç yakışmadı. İYİ Parti’nin vatandaşlarımıza umut olduğu bir dönemde bu şekilde adaletsiz davranışta bulunmak canımızı çok yaktı. Serik Antalya’nın bir ilçesi mi, yoksa bizim bilgimiz dışında başka bir ilimize mi bağlandı? Biz, yapılan bu yanlış uygulamayı parti tabanımıza nasıl anlatacağız. Genel merkezimizin bu konuda gerekli düzenlemeyi acilen yapmasını bekliyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

SIRALAMA DEĞİŞTİ

Serik İlçesinde gerçekleşen temayül yoklaması sonrası Sandık Başkanı Abdil Sarı, üyeler Ömer Özdemir ve Şenel Tola’nın imzaladığı tutanakta

Aykut Kaya 3319 oyla ilk sırada yer alırken, Ali Adnan Kaya 2929 oyla ikinci, önceki dönem il başkanı Mehmet Başaran ise 2901 oyla üçüncü sırada yer aldı.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM