Deva Partisi Kepez İlçe Teşkilatı yaz döneminde de çalışmalarına devam ediyor. Seçim sürecine girilmesiyle birlikte saha çalışmalarına ve ziyaretlere ağırlık veren Deva Partisi Kepez İlçe Başkanı Mehmet Siyahkoç ile yönetim kurulunun adresi Kepez Alevi Bektaşi Kültür Derneği oldu. Alevi canlarla sohbet eden Siyahkoç, sorunları dinleyip, çözüm önerileri sundu.

ÖTEKİLEŞTİRME OLMAYACAK

Başkan İsa Yıldırım Başkan İsa Yıldırım

Alevi vatandaşlara seslenen Siyahkoç, "Vatandaşlarımızın inanç, kültür ve referans ekseninde, hak ve özgürlük taleplerini adalet temelinde karşılayacak, ötekileştirme hissi doğuracak uygulamaları ortadan kaldıracağız. Bu bağlamda Alevi vatandaşlarımızın başta cemevlerine ilişkin talepleri olmak üzere inanç, düşünce ve davranış temelinde birikmiş sorunlarının çözüme kavuşturulması için gerekli adımları atacağız" dedi.

KAMUSAL GÖRÜNÜRLÜK

Siyahkoç, "Farklı din ve inanç gruplarının; varlıklarını koruma, sürdürme, yaşama ve örgütlenme özgürlükleri, kamusal görünürlüklerinin önündeki tüm kanuni ve idari engelleri ortadan kaldıracağız. İnsan onuruna zarar veren ve bir bütün olarak demokrasiyi tehdit eden nefret söylemlerine karşı kararlılıkla mücadele edeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM