Açılışa; AK Parti Antalya Milletvekilleri Mevlüt Çavuşoğlu ve Mustafa Köse, AK Parti Önceki Dönem İl Başkanı ve Milletvekili Hüseyin Samani, Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Cumhur İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Kaan Şahin, AK Parti Aksu İlçe Başkanı Çağatay Çalışır, MHP Aksu İlçe Başkanı Hasan Efe Üstün, meclis üyeleri, meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

GÜZELYURT’U İYİ YERLERE GETİRECEĞİZ

Açılışta konuşan AK Parti Aksu İlçe Başkanı Çağatay Çalışır, 31 Mart’tan sonra Güzelyurt’u çok daha iyi yerlere getireceklerini söyledi. Çalışır, “Aksu’yu 10 yıldır AK Parti belediyeciliği yönetiyor. 2019 yılında talihsiz bir şekilde Büyükşehir Belediyesi’ni kaybettik. O dönem, imar barışı için Güzelyurt, Altıntaş ve Mandırlar Mahallesi’nin bir kısmını kapsayan bölgenin yetkilerini Büyükşehir Belediyesi’ne vermiştik. Seçimi kaybedince, bu bölgelerin yetkilerini bize iade etmediler ve buraya bir çivi bile çakmadılar. Aksu Belediyesi’ni de mağdur ettiler. İnşallah 31 Mart’tan sonra ‘Antalya’nın altın çağını yaşatacağız’ diyen Hakan Başkanımız ve ‘Aksu’da yepyeni bir vizyon, bambaşka bir belediyecilik’ diyen Durmuş Kaan Başkanımız ile Güzelyurt Mahallesi; ismi gibi güzel bir mahalle olacak, güzel bir hizmet alacak. İnşallah 31 Mart akşamı inşallah her iki başkanımızı da belediye başkanı olarak göreceğiz ve Güzelyurt’u çok daha iyi yerlere getireceğiz” dedi.

BURADA İNANMIŞ İNSANLAR GÖRÜYORUM

MHP Aksu İlçe Başkanı Hasan Efe Üstün, “Durmuş Kaan Başkanımız ve Hakan Başkanımız ile çok güzel bir yola çıktık. Çok şükür, burada inanmış insanları görüyorum. Bu durum bizim heyecanımızı katlıyor. Hepinize çok teşekkür ediyorum herkesi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Aksu’nun meclis üyeleri belli oldu Aksu’nun meclis üyeleri belli oldu

Whatsapp Görsel 2024 02 24 Saat 21.37.25 B8Fba54CTÜM SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

Cumhur İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Kaan Şahin, Aksu’nun diğer mahallelerinin olduğu gibi Güzelyurt Mahallesi’nin sorunlarını da iyi bildiklerini söyledi. Şahin, “Güzelyurt bizi bilir, biz de Güzelyurt’u iyi biliriz. Güzelyurt’un sorunlarını, dertlerini biliriz. Altıntaş’ın sorunlarını, dertlerini biliriz. 2014 yılında ben ilçe başkanıydım. Burada mülkiyet sorunlarını konuşuyorduk. Biz de bu sorunları çözeceğimizi söylüyorduk. O dönem siz, Aksu Belediyesi’ni bize emanet ettiniz. 10 yıl boyunca Halil Şahin Başkanımız Aksu’ya hizmet etti. Özellikle Büyükşehir Belediyesi bizde olduğu dönemde, Menderes Başkanımız ve Halil Başkanımız ellerini taşın altına koydu. Sorunları çözmek için çok ciddi çalışmalar yapıldı. Kentsel dönüşüm yasasından istifade ederek bu sorunu çözdük. ‘Biz bu sorunları çözeceğiz’ derken, birileri de ‘Burada sizin evlerini yıkıp kentsel dönüşüme sokacaklar’ diyerek siyaset yaptı. Bu siyaset, şu anda tekrar Aksu’yu yönetmeye talip. Bunu unutmayalım. İnsanları korkutarak siyaset üretmeyelim. Kendisi için oy devşirmeye çalışanlara prim vermeyelim. Biz kimseyi ne kovduk, ne yerinden ettik, ne de kimsenin evini yıktık. Önümüzde yine sorun var. Şu anda Güzelyurt, Altıntaş ve Mandırlar Mahallesi’nin bir kısmını kapsayan bölge Büyükşehir Belediyesi’nin yetkisinde; ama maalesef bir hizmet üretmiyorlar. Bu bölgelerin birçok hizmete ihtiyacı var; ama Büyükşehir Belediyesi maalesef inşaatlardan ruhsat harcı alıp gelir elde ediyor. Daha bir metre yol yapılmadı. Biz, size söz veriyoruz. İnşallah bu sorunları Hakan Başkanımız ile birlikte çözeceğiz. Sizin de desteklerinizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

GENÇ KARDEŞLERİMİZE DESTEK VERİN

AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Aksulu vatandaşların desteğini istedi. Çavuşoğlu, “Bugüne kadar Aksumuz için hizmet eden herkese gönülden teşekkür ediyoruz. Aksu’da hala çözülmesi gereken sorunlar var. Bunların bir kısmını Durmuş Kaan Şahin Başkanımız çözecek, bir kısmını da Hakan Tütüncü Başkanımız çözecek. İnanç ve azim olunca sorunlar da çözülür, hizmet de gelir. Aksu Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin enerjisini birleştirdiğimiz zaman çok güzel hizmetler yapılacak. Sizden istediğimiz; bu genç kardeşlerimize destek vermenizdir” şeklinde konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 02 24 Saat 21.37.22 5C4C4B65

HİZMETLERİN EN GÜZELİNİ GETİRECEĞİZ

Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Antalya’da ve Aksu’da altın çağı başlatacaklarını söyledi. Tütüncü, “İnşallah 31 Mart’tan sonra hem Antalya’nın hem de Aksu’nun altın çağını hep beraber başlatacağız. Biz Aksu ile gurur duyuyoruz, sizlerle gurur duyuyoruz. Aksu da bilir, Antalya da bilir; gerçek belediyecilik AK Parti’nin işidir. Antalya’nın beş yıllık fetret döneminin, şehrimize faturasını hepimiz ödüyoruz. Biz Kepez’de 15 yılda çok güzel hizmetler yaptık. Başka ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız, ilçelerinin Kepez gibi olmasını istediklerini söylediler. Kimse merak etmesin, Antalyamızın 19 ilçesine eserlerin de hizmetlerin de en güzelini getireceğiz. Sizlerin desteğiyle, Cumhur İttifakı’nın ruhuyla Mart’ta Antalya’da da Aksu’da da tarih yazacağız” dedi.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM